11 maja biegamy w Europie Centalnej

Prawie 1.000 biegaczy i miłośników nordic walkingu będzie wspólnie walczyć 11 maja w Europie Centralnej o zakup specjalnej bieżni dla niepełnosprawnych podopiecznych Zespołu Szkół Specjalnych w Gliwicach

Zawodnicy mogą się zgłaszać do 4 maja za pomocą specjalnego formularza na stronie www.biegamyzsercem.pl Ich rejestracja przed biegiem rozpocznie się 11 maja od godz. 8.00.

Zbiórka wszystkich na linii startu - o godz. 11.00. Pięć minut później wystartują uczestnicy marszobiegu dla osób niepełnosprawnych. Pokonają dystans 2 kilometrów, często przy wsparciu swoich opiekunów, rodziców lub przyjaciół. O godz. 11.10 z linii startowej wyruszą uczestnicy biegu na dystansie 10 kilometrów, którzy będą mieli do pokonania de facto 2 pętle wokół rozległego terenu Europy Centralnej. Ustawieni za biegaczami „kijkarze” wyruszą na trasę 2 minuty później. Na przejście dystansu 10 kilometrów mają maksymalnie 100 minut. Dokładnie o godz. 13.00 rozpocznie się rywalizacja najmłodszych sportowców – w sumie w 12 kategoriach. Najmłodsi z roczników 2011/2012 będą rywalizować na dystansie 100 metrów, najstarsi z roczników 1999/2000 przebiegną 800 metrów.

Dla wszystkich uczestników pikniku organizowanego we współpracy z Fundacją Biegamy z Sercem przewidziano niespodzianki. Patronat nad wydarzeniem objął Zygmunt Frankiewicz, Prezydent Gliwic. Połowa wpisowego od uczestników biegu zostanie przeznaczona na zakup profesjonalnej bieżni oraz urządzenia wspomagającego naukę chodzenia dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Gliwicach. Pozostałe pieniądze na zakup atestowanego sprzętu wysokiej klasy przekaże między innymi partner główny zawodów PKP Cargo, który do rywalizacji zaprosił także przedstawicieli branży kolejowej, startujących w dodatkowych kategoriach.