Ambulans Fundacji Ronalda McDonalda w Gliwicach na parkingu EC-21-23.05

Ambulans Fundacji Ronalda McDonalda przyjedzie do Gliwic na parking Europy Centralnej.

W dniach 21-23 maja br.w specjalnym ambulansie medycznym, który zatrzyma się w Gliwicach na parkingu Europy Centralnej będą przeprowadzone bezpłatne badania USG dla dzieci. To jeden z najważniejszych projektów, który prowadzi Fundacja Ronalda McDonalda.

Wszystko w ramach Ogólnopolskiego Programu Profilaktycznego Badań Ultrasonograficznych „NIE nowotworom u dzieci“, realizowanego w Polsce od 2005 roku.

Programem badań profilaktycznych objęte są dzieci w wieku od 9 miesiąca życia do 6 lat. Sam ambulans jest unikalną, mobilną stacją medyczną, składajaca się z poczekalni – rejestracji oraz dwóch gabinetów lekarskich, wyposażonych w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny. Badania USG prowadzą specjaliści- lekarze radiolodzy dziecięcy. Wizyta jednego dziecka zajmuje około 15-20 minut.

Badanie USG jest prostym, szybkim, bezpiecznym i bezbolesnym sposobem upewnienia się, że rozwój dziecka przebiega prawidłowo. Badanie polega na kompleksowej ocenie stanu szyi,  narządów jamy brzusznej,  a u chłopców dodatkowo moszny.

Termin przyjmowania zapisów na badania odbędzie się 12-13 maja 2015r. w godzinach od 9,00-18,00 pod numerem telefonu 608 354 254.