Azja w Sercu Europy 25-26.10

25-26.10 Zapraszamy do Azji

 

Tajemnice japońskiego alfabetu, smakowite potrawy jedzone pałeczkami, taniec z wachlarzem i warsztaty tworzenia laleczek kokeshi – to tylko niektóre z niespodzianek, jakie przygotowaliśmy dla najmłodszych 25 i 26 października

Akcja startuje w sobotę i niedzielę o godz. 11:00 specjalnymi zajęciami artystycznymi związanymi z przygotowaniem laleczek kokeshi. Zgodnie z dalekowschodnim zwyczajem są swoistym sposobem wyrażania życzeń i próśb. O czym będą marzyć młodzi goście Europy Centralnej? Przekonamy się o tym już 25 i 26 października. Dla miłośników tańca i wyrażania uczuć czeka niespodzianka. O godz. 12:15 wystartują warsztaty tańca z wachlarzem do tradycyjnej azjatyckiej muzyki. Podczas zajęć dowiemy się więcej o symbolice gestów, znaczeniu poruszania nim oraz o przekazie komunikowanym za pomocą ukłonów. W Europie Centralnej będzie można także przeżyć japoński nowy rok. Wszystko to będzie możliwe podczas warsztatów, na których będzie można stworzyć maskę smoka, którą w wersji trójwymiarowej będzie można nie tylko założyć na siebie, ale także zabrać na pamiątkę. Zajęcia startują o godz. 13:00, zaś godzinę później będziemy świętować japoński dzień dziecka, w ramach którego jak każdy młody mieszkaniec dalekich wysp, będziemy przygotowywać własne latawce. Miłośnicy egzotycznych smaków również znajdą coś dla siebie. O godz. 15:00 będzie można wziąć udział w specjalnych animacjach artystycznych. Czy zastanawiałeś się jak można wyglądać w ubraniu sushi lub jako miseczka ryżu? Z pewnością nie zabraknie odpowiedzi na te pytania. Na zakończenie akcji przygotowano także warsztaty z dalekowschodniej sztuki kaligrafii.

O godz. 17:00 dla najmłodszych przygotowano także mini-disco, które czeka na uczestników na piętrze restauracyjnym (+1) Europy Centralnej. Wstęp na wszystkie akcje jest bezpłatny.