Dzień Gliwickich Organizacji Pozarządowych OPP'a w EC-28.02

Dzień Gliwickich Organizacji Pozarządowych OPP’a 2015: 28.02

W sobotę 28 lutego zapraszamy na Dzień Gliwickich Organizacji Pozarządowych OPP’a 2015. Będzie się można dowiedzieć nie tylko, czym zajmują się lokalne stowarzyszenia i fundacje, ale także wziąć udział w różnego rodzaju aktywnościach

OPP’a wystartuje 28 lutego o godz. 11:00. Wtedy na scenie rozpoczną się prezentacje podopiecznych Fundacji Muzycznej Rytm. O godz. 15:00 zaprezentuje się zespół „Diament”. Między występami artystycznymi będą prezentowały się także gliwickie organizacje. Na odwiedzających Europę Centralną czekają m.in. pokazy pierwszej pomocy przygotowane przez harcerzy z Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej, czy gliwickiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża. Do godz. 20:00 na stoiskach organizacji przygotowano różnego rodzaju aktywności. Na przykład Gliwickie Towarzystwo Szkolne im. Janusza Korczaka czeka na najmłodszych z warsztatami ze składania origami, a gliwicki oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami zaprosi do adopcji zwierząt, a także udziału w pokazach sztuczek psa. Podczas wydarzenia Gliwickie Centrum Organizacji Pozarządowych, jego współorganizator, będzie namawiać do zaangażowania się w działalność wolontariacką i przekazanie 1% podatku na rzecz lokalnych organizacji. W przestrzeni Europy Centralnej zostaną zaprezentowane także dwie wystawy. Będą to prace przedstawiające efekty działalności Śląskiego Stowarzyszenia Chorych na SM „Sezam” oraz organizacji Habitat for Humanity.

Na Dzień Gliwickich Organizacji Pozarządowych OPP’a 2015 zapraszamy od godz. 11:00 do 20:00 do pasażu handlowego w Europie Centralnej.