Elfy, mangę i komiksowe tajniki odkryjemy w Gliwicach

Na Targi Gier, Fantastyki i Komiksów zaprasza w najbliższy weekend Europa Centralna. Gośćmi specjalnymi będą m.in. pisarz Andrzej Ziemiański oraz rysownik i komiksiarz Jędrzej Chojnacki

Tym razem chcemy w naszych wnętrzach zaproponować różne alternatywy do spędzenia wolnego czasu związane z rozrywką w domowym zaciszu – mówi Monika Magner, dyrektor Europy Centralnej. – W pierwszy weekend kwietnia zapraszamy na targi, na których wiele atrakcji dla siebie znajdą miłośnicy gier, fantastyki i komiksów. Nie zabraknie także spotkań z artystami, a także specjalnej strefy dla naszych najmłodszych gości, której gospodarzami będą najprawdziwsze elfy.

Przez dwa dni w Europie Centralnej będzie działał specjalny kiermasz pełen atrakcji dla miłośników komiksowej kreski i fantastyki. Kulminacja akcji planowana jest na niedzielę 6 kwietnia. Tego dnia powstanie specjalna strefa dla dzieci, w której w ciekawy sposób można będzie spędzić czas podczas zajęć z animatorami elfami i księżniczkami z powieści fantasy. Na najmłodszych czekają także specjalne warsztaty komiksowe, które poprowadzi Rafał Szłapa. Podczas nich nie zabraknie możliwości stworzenia własnego bohatera. Początek o godz. 13.00. Z kolei o godzinie 14.00 i 17.00 odbędą się kolejne warsztaty komiksowe. Wśród prowadzących warsztaty dla dorosłych – rysownik i komiksiarz Jędrzej Chojnacki i Agata Wawryniuk, która zdradzi tajniki pracy z komiksowym modelem.

Na miłośników powieści science fiction czeka gratka. O godz. 16.00 odbędzie się autorskie spotkanie z Andrzejem Ziemiańskim – autorem „Daimoniona”, „Przesiadki przedpiekła” oraz „Bomby Heisenberga”. Ten jeden z najbardziej znanych pisarzy fantasy i felietonista „Nowej Fantastyki” i „Science Fiction” opowie m.in. o kulisach i inspiracjach tworzenia powieści z bohaterami z alternatywnej rzeczywistości.