Europa Centralna wspiera chorych na raka! Już 27 maja specjalna akcja!

Zbliża się Światowy Dzień Walki z Nowotworami Krwi. Z tego względu Europa Centralna postanowiła wesprzeć chorych na raka i 27 maja współorganizuje specjalną akcję. Każdy, kto w tym dniu odwiedzi nasze centrum handlowe, będzie mógł wyrazić swoją solidarność z chorującymi i zostać dawcą szpiku.

Na świecie co 35 sekund ktoś dowiaduje się, że cierpi na chorobę nowotworową krwi, a tylko w Polsce co godzinę lekarze informują o zachorowaniu na białaczkę. Jak się okazuje, jedynie 25% chorych znajduje dawcę szpiku wśród najbliższych. Pozostali muszą poszukiwać obcych „bliźniaków genetycznych”. Z tego względu w ramach wsparcia najciężej chorujących i zbliżającego się Światowego Dnia Walki z Nowotworami Krwi (28 maja), Europa Centralna współorganizuje specjalną akcję. W niedzielę 27 maja od godz. 11:00 do godz. 19:00 na terenie naszego centrum handlowego będzie pracowało specjalnej stoisko Fundacji DKMS. Każdy, kto nas odwiedzi w tym dniu, będzie mógł otrzymać niezbędną wiedzę na temat zachorowań na nowotwory krwi, jak również wesprzeć chorujących i zarejestrować się do bazy dawców szpiku.

Zarejestrować będzie mógł się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg. Zajmie to tylko chwilę i polegać będzie na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować, powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.

Jeżeli chcesz mieć szansę uratowania komuś życia – odwiedź nas 27 maja i wróć do domu, jako Dawca Szpiku.