Europa Centralna wspiera: Skup Kultury – kolorowo, kulturalnie i charytatywnie

W niedzielę 15 czerwca na Rynku w Gliwicach odbędzie się największy kiermasz kulturalny w regionie – Skup Kultury. Będzie to wydarzenie niekonwencjonalne, bowiem każda zakupiona książka będzie głosem w słusznej sprawie. Przedsięwzięcie ma charakter charytatywny a dochód zostanie przekazany niepełnosprawnym podopiecznym Stowarzyszenia Cała Naprzód.

Przez kilka miesięcy poprzedzających to wydarzenie Stowarzyszenie Cała Naprzód prowadziło wśród mieszkańców Gliwic zbiórkę książek i innych dzieł kultury. Każdy, kto 15 czerwca przyjdzie na Rynek będzie mógł wybrać coś dla siebie z ponad 2 tysięcy pozycji, wśród których oprócz książek znajdą się płyty CD, filmy na DVD i VHS a także gry i kasety magnetofonowe. Organizatorzy Skupu Kultury nie ustalają z góry cen, wydarzenie ma charakter zbiórki publicznej, a za wybrane pozycje uczestnicy będą mogli zapłacić wedle uznania, wrzucając datek do puszek kwestarskich.

Cały dochód z imprezy zostanie przekazany niepełnosprawnym podopiecznym Stowarzyszenia Cała Naprzód. Skup Kultury to nie tylko kulturalny kiermasz, wydarzeniu będą towarzyszyć dodatkowe atrakcje, takie jak koncerty dwóch około gliwickich zespołów: Los Darcie i TopDaDok a także pokaz czerpania papieru metodą tradycyjną w wykonaniu Czerpalni Papieru Kalander. Dodatkową atrakcją będzie stoisko z przypinkami, gdzie każdy chętny będzie mógł wykonać swoją niepowtarzalną ozdobę. W razie niepogody SKUP KULTURY zostanie przeniesiony do Stacji Artystycznej Rynek (Rynek 4-5).  A to jeszcze nie wszystko! Zapraszamy do śledzenia skupowych nowinek na Facebooku

www.facebook.com/SkupKulturyCN i oczywiście do przyjścia na Rynek w niedzielę 15 czerwca

Projekt jest współfinansowany z Funduszu Małych Grantów Europy Centralnej.