Fundusz Małych Grantów - znamy zwycięzców I edycji!

Fundusz Małych Grantów – znamy zwycięzców I edycji

Znamy już 4 projekty, które otrzymały dofinansowanie w Funduszu Małych Grantów Europy Centralnej. Uroczyste wręczenie certyfikatów poświadczających otrzymanie wsparcia odbędzie się w niedzielę 1 czerwca ok. godz. 16.30, przed występem Majki Jeżowskiej

 Do pierwszej edycji Funduszu wpłynęło 20 wniosków od organizacji i instytucji publicznych z terenu Zabrza, Gliwic oraz powiatu gliwickiego. 18 z nich spełniało kryteria formalne i zostało poddane ocenie 7-osobowej komisji. W jej skład wchodzili przedstawiciele CH Europa Centralna, w imieniu najemców przedstawiciele: Apart, Super-Pharm i Gatta oraz reprezentanci Gliwickiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych oraz redakcji „Dziennika Zachodniego”.

Decyzją komisji dofinansowania otrzymały cztery projekty:

  • Centrum Inicjatyw Społecznych - Wyroweruj wycieczkę
  • Stowarzyszenie „Cała Naprzód” - Skup kultury
  • Stowarzyszenie Cztery Pory Roku (SCPR) - POMPUJEMY na rzecz Mam Haka na Raka w KNUROWIE
  • Przedszkole Miejskie z Oddziałami Integracyjnymi nr 40 w Gliwicach - Sensoryczny Plac Zabaw.

Z laureatami w najbliższym czasie skontaktuje się Operator Funduszu, przedstawiciel agencji Mind Progress Group, w celu przygotowania umowy i doprecyzowania warunków wsparcia. Decyzją dyrektora Centrum, pani Moniki Magner, nagrodę specjalną, fundowaną poza budżetem Funduszu, przyznano także na realizację projektu: Sportowe wakacje z Radą Osiedla Ligota Zabrska.

Bardzo cieszymy się, że jako Centrum możemy angażować się w tak wiele istotnych przedsięwzięć, które wzmacniają naszą lokalną społeczność. Mamy nadzieję, że kolejna edycja Funduszu, która wystartuje już w czerwcu, spotka się z równie dużym zainteresowaniem. Nabór wniosków, podobnie jak w pierwszej edycji, będzie trwać miesiąc. Już teraz serdecznie zapraszamy!

Patronem medialnym Funduszu Małych Grantów Europy Centralnej jest „Dziennik Zachodni”.

Nagroda Specjalna EC
Protokół - Fundusz Małych Grantów