Hokejowy początek ferii

Już 18 stycznia zapraszamy na hokejowe atrakcje do Miasteczka Zimowego Europy Centralnej. Gośćmi specjalnymi będą Andrzej Zabawa i Andrzej Tkacz.

Sportowy przystanek, ferii będzie można poczuć już w czwartek 16 stycznia. W Miasteczku Zimowym odbędą się zajęcia narciarskie, snowbordowe i przygotowujące do sezonu zimowego, prowadzone przez wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów, ze szkółki Alpino. Każdy, niezależnie od wieku, może bezpłatnie dołączyć do realizowanych zajęć. Liczą się zapał i zaangażowanie.

W sobotę 18 stycznia gośćmi specjalnymi będą hokejowe legendy: napastnik Andrzej Zabawa i bramkarz Andrzej Tkacz. Wybitni sportowcy będą sędziowali mecz hokeja oraz służyli radami dla młodych adeptów sportów zimowych. Spotkanie z mistrzami rozpocznie się o godzinie 13:00. O godz. 14:00 swoje kije skrzyżują dwie drużyny, Łaziska Leaves i Silesia Bulls. Która z nich okaże się skuteczniejsza? Przekonamy się o tym kibicując. Godzina 15:00 to czas zarezerwowany dla najmłodszych. Na zakończenie, o godz. 16:00, wyjątkowe przedstawienie na lodowisku "Bajkowy świat smerfów" będzie okazja nie tylko do zobaczenia ciekawej opowieści z bohaterami komiksu i bajkowych opowieści spod kreski mistrza Peyo. Zachęcamy również dzieci i młodzież do spróbowania swoich sił aktorskich.

Przez cały weekend (18 i 19 stycznia) w Miasteczku Zimowym odbędą się różnorodne zajęcia narciarskie, snowbordowe i treningowe. Przed aktywnym wypoczynkiem w górach, będą prowadzone  nieodpłatnie zajęcia prowadzone przez instruktorów ze School Boom.

Dla najmłodszych 18 i 19stycznia czeka, bezpłatne Mini Disco organizowane o godz. 17:00 w części restauracyjnej na poziomi 1 galerii.

Niezmotoryzowani mogą dojechać do Europy Centralnej bezpłatnymi autobusami, kursującymi z Gliwic, Zabrza i Knurowa. Bezpłatne Miasteczko Zimowe działa niezależnie od pogody nie tylko w ferie, do 28 lutego.