Inspekcje fotelików w EC: 8.08.

W Europie Centralnej już w sobotę 8 sierpnia będzie można nieodpłatnie sprawdzić poprawność montażu fotelika dla swojego dziecka. Będzie to możliwe w ramach akcji „Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików”, której eksperci odwiedzą właśnie tego dnia Gliwice

 

Czy fotelik jest dobrze dobrany i dopasowany do wielkości dziecka i kanapy samochodowej? Czy miejsce na którym siedzi nasze dziecko jest prawidłowo zamontowane i zabezpieczone? Czy pasy uprzęży są odpowiednio napięte? Właśnie te aspekty będą sprawdzać bezpłatnie eksperci podczas akcji w Europie Centralnej. W ramach konsultacji rodzice przejdą także instruktaż, aby mogli na co dzień samodzielnie zapewnić dziecku maksimum bezpieczeństwa.

 

- Dotychczasowe badania prowadzone na świecie pokazują, że nieprawidłowe przewożenie dziecka w foteliku jest jedną z głównych przyczyn śmierci lub poważnych obrażeń dzieci, biorących udział w wypadkach - mówi Paweł Kurpiewski, ekspert kampanii Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików. - Ubiegłoroczne inspekcje fotelików pokazały, że tylko w około 2% skontrolowanych samochodów fotelik był poprawnie dobrany i zamontowany, a dziecko w nim właściwie zabezpieczone.

 

Inspekcja fotelika to okazja do rozmowy z ekspertami i inżynierami, a także do sprawdzenia własnego bezpieczeństwa w samochodzie – prawidłowego zapięcia pasów.  W trakcie inspekcji dla dzieci przygotowano specjalną strefę, gdzie w chwili kontroli spędzą czas pod opieką doświadczonych animatorów. Z myślą o najmłodszych przygotowano między innymi wyścigi samochodzików solarnych, pokazy "jajko-kaskader". Na inspekcję fotelika należy przyjechać swoim samochodem z dzieckiem w foteliku.

 

Akcja odbywa się w sobotę 8 sierpnia, w godz. 10:00 – 18:00, na parking przy CH Europa Centralna obok sklepu Smyk Megastore). Aby nie czekać w kolejce i umówić się na wybraną przez siebie godzinę, należy zarejestrować się na stronie www.inspekcje-fotelikow.pl

 

Organizatorem kampanii „Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików Samochodowych 2015” jest firma E4S – Engineers for Safety oraz serwis fotelik.info. Kampanię wspierają: Britax Römer, Diono, Graco, Jane, Joie, Maxi-Cosi i Recaro oraz 4CPS, Action, Akpol, Dorel Polska, LOGIS, Smyk Megastore, CH Europa Centralna, Tuloko. Partnerem logistycznym kampanii jest firma Raben. Swoim patronatem kampanię objęli: Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Przemysłowy Instytut Motoryzacji oraz  Instytut Transportu Samochodowego.