Interaktywna podłoga dla dzieci w Europie Centralnej ! - Wielkie otwarcie już 21.12.2013

Interaktywna podłoga dla dzieci w Europie Centralnej ! - Wielkie otwarcie już 21.12.2013

Już w najbliższą sobotę w Centrum Handlowym Europa Centralna pojawi się nowa, ciekawa i inspirująca atrakcja dla dzieci. Do dyspozycji naszych pociech oddajemy interaktywną podłogę! Ta niezwykła instalacja łączy w sobie elementy najlepszej zabawy z niewymuszoną, naturalną formą edukacji. Bazująca na najnowszych rozwiązaniach technologicznych atrakcja będzie dostępna bezpłatnie w części restauracyjnej galerii od 21 grudnia br.

Czym jest interaktywna podłoga?

Interaktywna podłoga to rozwiązanie bazujące na technologiach kinetycznych, dotykowych i mobilnych. Instalacja za pomocą układu czujników wykrywa ruch osób przechodzących w pobliżu lub po powierzchni interaktywnej i dynamicznie modyfikuje wyświetlaną zawartość multimedialną, dzięki czemu uczestniczymy w ciekawym, często zaskakującym i interaktywnym doświadczeniu. Właściwe opracowanie wyświetlanej zawartości multimedialnej pozwala na „przemycania” treści edukacyjnych.

Zabawa i edukacja

Podłoga interaktywna Europy Centralnej to przygotowany specjalnie z myślą o najmłodszych pakiet 33 zróżnicowanych i niezwykle angażujących aplikacji. Łączy on w sobie miły sposób spędzania czasu z nowoczesnym podejściem do edukacji. Poprzez zabawę kolorowymi animacjami mali użytkownicy rozwijają kreatywność, ćwiczą refleks i w przyjemny sposób odkrywają świat geometrii, przyrody czy też uczą się segregacji odpadów. Aplikacje powstały przy współpracy z psychologiem dziecięcym.

Możliwości podłogi interaktywnej

Podłoga oferuje szereg możliwości. W przygotowanym pakiecie między innymi plansze z efektem kolorowania, gdzie pod wpływem ruchu bawiących się dzieci czarno – biały rysunek pokrywa się kolorami, zabawa w pianino, gdzie dzieci moją wykonywać utwory muzyczne stając na podświetlanych klawiszach, zabawa w dopasowywanie kształtów zwierzątek. Dzieci będą mogły także zagrać w piłkę nożną, hokeja czy też ponga.

W najbliższą sobotę odbędzie się uroczyste otwarcie nowej stałej atrakcji dla dzieci w Europie Centralnej. Otwarciu będą towarzyszyły gry i zabawy dla dzieci przygotowane przez animatorów z firmy LoveYo.