Jesteśmy w raporcie "Odpowiedzialny Biznes"

Jesteśmy w raporcie „Odpowiedzialny Biznes”

2 inicjatywy gliwickiego naszego Centrum zostały dostrzeżone w raporcie „Odpowiedzialny Biznes 2014”, którego premiera odbyła się 31 marca w warszawskiej Zachęcie

W publikacji dostrzeżono projekt „Akademia Najemcy”, którego celem była poprawa jakości komunikacji z osobami zatrudnionymi na terenie Europie Centralnej, a także specjalny cykl szkoleniowy dla sprzedawców. Drugą z opisanych praktyk jest Fundusz Małych Grantów EC. W ubiegłym roku zorganizowano 3 edycje tego lokalnego programu, w którym organizacje pozarządowe i instytucje otrzymały 28 000 złotych na realizację projektów adresowanych do mieszkańców Gliwic, Zabrza i powiatu gliwickiego. Dzięki niemu wspierano akcje związane m.in. ze sportowymi wakacjami, półkoloniami, akcje świąteczne, projekt Skup Kultury, akcję promującą zdrowy styl życia Wyroweruj wycieczkę. Dzięki projektowi powstał także sensoryczny plac zabaw w gliwickim przedszkolu nr 40.

Raport „Odpowiedzialny Biznes” co roku przygotowuje niezależna organizacja pozarządowa – Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Prezentowane są tam dobre praktyki, mogące stanowić inspirację do prowadzenia działań CSR przez inne firmy, instytucje i organizacje. Wśród firm obecnych w raporcie oprócz gliwickiej Europy Centralnej są zarówno globalne marki, jak Orange, Coca-Cola, czy  oraz firmy z sektora MŚP.

To nie pierwsze dostrzeżenie działań CSR gliwickiego Centrum. W ubiegłym roku otrzymało ono wyróżnienie w branżowym konkursie PRCH Retail Awards za akcję „Tak dla sportu – Twórczo, Aktywnie, Kolorowo” realizowaną w 2013 roku.  

https://www.youtube.com/watch?v=5bkPGDYjUAk&feature=youtu.be