Katowice przenoszą się do Europy Centralnej!

Największe miasto Śląska buduje się… w Gliwicach. W Kolejkowie, działającym w Europie Centralnej, na oczach widzów, powstaje kolejna makieta. Tym razem zobaczymy na niej ulicę Stawową i 3 Maja z Katowic

Makieta już powstaje na oczach widzów a w trakcie długiego weekendu na odwiedzających czeka wiele niespodzianek. Będzie można popatrzeć na żywo, jak modelarze instalują tory, czy montują samochody poruszające się na ekspozycji. To także jedna z niewielu okazji, aby podejrzeć, jak skomplikowana instalacja umieszczana jest pod makietą. Uważni widzowie na nowej makiecie największego miasta Aglomeracji dostrzegą m.in. tajemnice salonu piękności dla psów i kotów. Będą też świadkami napadku na bank!

Kolejkowo w Europie Centralnej to jedna z najbardziej niezwykłych atrakcji turystycznych naszego regionu. Przeniesiemy się tam do świata pomniejszonego 25 razy. W miniaturowym świecie odkryjemy m.in. życie na wsi, potowarzyszymy w niezwykłej podróży przez historię. Po Kolejkowie poruszają się pociągi oraz samochody. W naszym Kolejkowie dzień trwa tylko 9 minut a potem na makietach nastaje noc i zapalają się na przykład uliczne latarnie oraz światła w budynkach. Odwiedzając Europę Centralną można zobaczyć jedyne świecie makiety z pływającym statkiem, najwyższą prezentację kolejkową na świecie z Radiostacją Gliwicką czy makietę na której pada deszcz, gdzie odwzorowano unikatowy charakter Rudy Śląskiej-Chebzie.

Więcej informacji o niespodziankach, jakie czekają w Kolejkowie można znaleźć tutaj.