Koncert Zespołu MAK w B-Man

Megitza - finalistka programu Must Be The Music, wokalistka i kontrabasistka rodem z Podhala oraz Andreas Kapsalis - genialny gitarzysta z Chicago, wspólnie tworzą Duet MAK.

Artyści tworzą znakomitą, jedyną w swoim rodzaju fuzje łączącą styl Americana oraz europejską muzykę folkową, a w szczególności cygańską, bałkańską i góralska.

Od 2008 roku wspólnie przemierzyli Stany Zjednoczone i Europe. Grali m.in.: w USA w Parku Millenijnym w Chicago, na Lotus Festival w Indiana, Old Town School of Folk Music w Chicago, a w Europie na prestiżowym Montreux Jazz Festiwal w Szwajcarii, Vienna Jazz Festiwal w Austrii oraz na Przystanku Woodstock w Polsce.

Zarys dotychczasowych osiągnieć świadczy o kunszcie wykonywanej przez nich muzyki. Obydwoje maja na swoim koncie bogaty dorobek artystyczny – nagrali wspólnie 4 albumy, ponadto 5 innych ze swoimi oddzielnymi projektami. Dzięki swej oryginalności zostali zauważeni przez wybitnych ludzi z branży muzycznej takich jak Stanley Jordan, Robby Lakatos czy Osvaldo Golijov.

To zadziwiające jak dwoje muzyków potrafi wypełnić scenę brzmiąc tym samym jak kilkuosobowy band. Duet MAK zawdzięcza to bez wątpienia góralskiej charyzmie wokalistki oraz wyjątkowemu geniuszowi gitarzysty.

Bilety w cenie 25zł do nabycia w lokalu.