Kreatywny świat technologii

24 i 25 października Centrum Handlowe Europa Centralna zaprasza na finał Festiwalu Nowych Technologii. Na uczestników czekają m.in. długopisy 3D, rozszerzona rzeczywistość, zabawa ze Sphero i wiele innych tech-trendów.

Akcja wystartuje już w sobotę 24 października o godz. 12:00. W jej ramach na terenie Europy Centralnej będzie można odkrywać świat nowoczesnych technologii.

Na odwiedzających gliwickie Centrum przy Pszczyńskiej 315 przygotowano specjalne warsztaty z długopisami 3D. Nie zabraknie także okazji do przejażdżki roller coasterem dzięki wykorzystaniu Oculus Rift, czyli specjalnych okularów przenoszących ich posiadacza do alternatywnej rzeczywistości. Niespodzianki przygotowano także dla miłośników technologii augmented reality. Z myślą o całych rodzinach czekają także stanowiska z grami, wykorzystującymi interaktywną kostkę DICE+, czy zdobywającym serca amerykańskich rodzin Sphero, czyli kulą-robotem sterowanym za pomocą smartfona. Dla fanów nauki przygotowano także liczne wyzwania, czekające na stanowisku robotycznym. Będzie można tam nie tylko odkryć możliwości różnych rozwiązań łączących świat automatyki i technologii, ale także poznać na żywo głosowego WooWee Joebota oraz zdalnie sterowanego WooWee Roboraptora. Podczas akcji do wygrania czekają m.in. Lego MindStorms EV3 oraz Sphero 2.0.

Regulamin rodzinnego konkursu Sphero