Łazienka marzeń
Wrzesień 30, 2015

Podczas aranżacji łazienki pamiętajmy, by stworzyć otoczenie, w którym będziemy się czuli komfortowo. Niech stanie się miejscem odpoczynku. Przede wszystkim kierujmy się własnymi upodobaniami.

W STYLU EKO

Barwy ziemi, drewno, kamień – nic bardziej nie wiąże nas z naturą. Miłośnikom stylu eko proponujemy np. drewnianą podłogę. Deski z egzotycznych drzew, odpowiednio zabezpieczone i pielęgnowane, przetrwają lata w doskonałej formie. Do tego fragment ściany ozdobiony okładziną przypominającą naturalny kamień i kamienny blat. A wszystko utrzymane w stonowanej kolorystyce – odcieniach zieleni, brązach, beżach. Nie zapomnijmy o świetle – najlepiej padającym z kilku źródeł, by można było regulować jego natężenie w zależności od potrzeb i nastroju.

NOWOCZEŚNIE


Młodzi, zapracowani lubią minimalistyczną prostotę, ale nie... nudę. Proponujemy zatem eksperyment z kolorem. Ciemne meble, podłoga, jedna ze ścian. Wnętrze nie będzie ponure, przytłaczające, jeśli na ścianie pojawią się lustra, w którym odbijać się będzie światło z licznych lamp, duża okrągła wanna, jasne fragmenty ścian. Wnętrze rozjaśni śnieżno biała ceramika, a urozmaicą płytki imitujące drewno. Żyjącym w pośpiechu zalecamy dwie umywalki – wspólna poranna toaleta pozwoli zaoszczędzić cenne minuty i spędzić nieco więcej czasu razem.