Małe granty przyznane

Małe granty przyznane

Pięć organizacji otrzyma wsparcie w ramach ostatniej w tym roku edycji Funduszu Małych Grantów. Uroczyste wręczenie dofinansowań odbędzie się 15 listopada podczas Targów Ślubnych w EC.

Do III edycji Funduszu Małych Grantów zgłoszono 17 wniosków, 16 przeszło do oceny formalnej. Organizacje i instytucje publiczne aplikowały o dofinasowania w wysokości 2.000 złotych na realizację projektów w Gliwicach, Zabrzu oraz powiecie gliwickim. Siedmiu ekspertów, reprezentujących Europę Centralną, redakcję Dziennika Zachodniego, Gliwickie Centrum Organizacji Pozarządowych oraz najemców: Gatta, Super-Pharm oraz Apart zdecydowało o przyznaniu wsparcia następującym podmiotom:

  • Gliwickie Stowarzyszenie Futsalu, projekt: Eliminacja do Młodzieżowych Mistrzostw Polki U-14 w futsal
  • Fundacja Lepszy Świat dla Niepełnosprawnych, projekt: Szobiszowicki Jarmark Świąteczny
  • Szkolny Klub Wolontariuszy VII LO w Gliwicach, projekt: Festyn Świąteczny dla dzieci niepełnosprawnych
  • Fundacja "VADEMECUM", projekt: Mali odkrywcy poznają swoich przodków

Dodatkowo, poza budżetem Funduszu, CH Europa Centralna zobowiązało się do pomocy przy realizacji projektu Tym razem - wsparcie dla wolontariuszy Hospicjum złożonego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych „HOSPICJUM” w Gliwicach.

W przyszłym roku również planowane są kolejne edycje Funduszu Małych Grantów. Uroczyste wręczenie certyfikatów dla organizacji nagrodzonych odbędzie się 15 listopada o godz. 17:00 na scenie w trakcie Targów Ślubnych w Europie Centralnej. Patronat medialny nad projektem sprawuje redakcja „Dziennika Zachodniego”.

Protokół