Między designem a codziennością - 11.06

Czy sztuka musi być elitarna? Dlaczego grafikę i design warto włączać do naszego codziennego życia? Odpowiedzi na te pytania poznamy podczas czerwcowej edycji EC Blog-Spot. Gościem będzie graficzka i blogerka Maja Maciejko

 

Dla poszukujących inspiracji spotkanie rozpocznie się w czwartek 11 czerwca o godz. 19:00. – W ramach cyklu chcemy zachęcać do rozwoju wszystkich naszych gości – mówi Milena Bekalarska, blogerka i gospodyni EC Blog-Spot. – Każde ze spotkań EC Blog-Spot porusza inny temat. Podczas ostatnich rozmawialiśmy o byciu fit, sztuce wystąpień publicznych, czy tajnikach męskiego strzyżenia.

Gościem specjalnym  najbliższego EC Blog-Spot będzie Maja Maciejko. Na swoim koncie ma już nagrodę na Międzynarodowym Triennale Mediów Cyfrowych. Zajmuje się fotografią, grafiką, designem, malarstwem oraz… tworzeniem gier komputerowych. Jest zwolenniczką wykorzystywania szeroko definiowanej sztuki w codziennych sytuacjach – takich jak prowadzenie bloga, czy biznesu. Aktualnie jest na IV roku katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. Podczas spotkania w Europie Centralnej podzieli się z uczestnikami swoimi inspiracjami z pogranicza sztuk wizualnych przenoszonych do zwyczajnych sytuacji. Po zakończeniu przewidziane jest afterparty w restauracji artystycznej B-Man. Potem będzie można wziąć udział w pierwszym z pokazów kina letniego Europy Centralnej.

Więcej o wydarzeniu: zobacz tutaj.