Nowa linia autobusowa od 1 lipca!

Linią autobusową 232 do EC: od 01.07

Ważna informacja dla osób dojeżdżających do Europy Centralnej autobusami. Od 1 lipca zmienia trasa linii autobusowej, jaką można do nas dotrzeć na zakupy

Do Europy Centralnej od 1 lipca dojedziemy nową linią autobusową 232 prowadzoną przez KZK GOP. Trasa autobusu łączy kluczowe przystanki w pobliżu centrum Gliwic. Rozkład jazdy został skomunikowany z wieloma innymi liniami, jadącymi m.in. z os. Kopernika, Łabęd oraz Zabrza, Knurowa, Bojkowa i Żernicy. Przejazd odbywa się według stawek i z zachowaniem ulg KZK GOP. Honorowane są m.in. bilety okresowe KZK GOP a także zapisane na karcie ŚKUP. Trasę z i do Europy Centralnej będą obsługiwać pojazdy niskopodłogowe, dzięki czemu nie będzie problemów z transportem wózka dziecięcego czy pojazdu osoby niepełnosprawnej. Linia 232 będzie jeździć wyłącznie w dniach, w których pracuje centrum przy Pszczyńskiej 315, dlatego nie pojedziemy nią np. 15 sierpnia, 25 i 26 grudnia czy 1 stycznia. 

Specjalnie dla mieszkańców Zabrza i Knurowa przygotowano dogodne skomunikowania z innymi liniami na przystanku Gliwice Carbochem. Z kolei z postoju Gliwice Cegielnia dotrzemy wygodnie do Żernicy, Pyskowic czy osiedli Kopernika, Żerniki i Łabędy. Planowana trasa 232 nie przewiduje bezpośrednich kursów do ościennych miejscowości.

Co ważne, od 01 lipca przestają kursować dotychczasowe autobusy na linii z Zabrza i Gliwic. Szczegółowy rozkład jazdy znajduje się w zakładce "Jak dojechać" >>>. W znalezieniu skomunikowań warto skorzystać z Systemu Informacji Pasażerskiej KZK GOP – sprawdź, klikając tutaj >>>.