Odkrywamy Gliwice

Wydawcy, „Nowiny Gliwickie” i Centrum Handlowe Europa Centralna, zapraszają na spotkanie promocyjne. W niedzielę, 23 listopada, o godz. 18.00 w restauracji B-MAN, w CH Europa Centralna przygotowaliśmy dla Państwa wystawę fotografii, będzie można także kupić kalendarz „Gliwice 2015” z autografami wydawców po promocyjnej cenie. 

Decydował impuls. Coś, czego nie da się ani nazwać ani opisać. Mimo że byliśmy w tych miejscach wiele razy, spróbowaliśmy spojrzeć na nie z innej perspektywy. Dlatego kalendarz „Gliwice 2015” jest opowieścią o dwunastu odkryciach. Naszych. I Państwa. Szukaliśmy ujęć które, z naszego punktu widzenia, są nie tylko interesujące, ale też pokazują relacje między fotografem a obiektem. Bez dwóch zdań ten pierwszy musi poczuć emocje, musi ów obiekt zwyczajnie polubić.  Inaczej nie ma udanych zdjęć.

Z naszych fotograficznych poszukiwań, wcale nie łatwych, wyszła opowieść o  Gliwicach. Współczesnych i zaprzeszłych. Bo bez historii się nie da. Na kartach  zobaczycie państwo ciekawą architekturę, ulubioną radiostację, zaułki starówki i niekonwencjonalne detale.