Wystawa lotnicza i odlotowy listopad w EC: 7-29.11.

Na wyjątkową podróż do przestworzy… ale w Europie Centralnej zapraszamy od 7 do 29 listopada. We współpracy z Aeroklubem Gliwickim przygotowaliśmy wyjątkową wystawę, która zachwyci nie tylko miłośników latania

Pierwszy raz na Śląsku, właśnie w Europie Centralnej w Gliwicach, będzie można przez niemal miesiąc odkrywać tajemnice świata samolotów i lotnictwa. Z tej okazji nasze Centrum we współpracy z Aeroklubem Gliwickim przygotowuje specjalną ekspozycję. Potrwa od 7 do 29 listopada. Znajdą się na niej także samoloty, do których będzie można wsiąść w trakcie każdego z weekendów oraz w dni robocze od 15:00 do 20:00, a także wysłuchać opowieści eksperta na jego temat. – Bardzo cieszymy się, że wspólnie, tu na ziemi, będziemy mogli pokazać tajemnice niezwykłej podniebnej przygody – mówi Krzysztof Piekarczyk, dyrektor Aeroklubu Gliwickiego. – W Europie Centralnej zaprezentujemy m.in. dwa nasze samoloty. Są to Cessna 150 oraz PZL 104 Wilga. Ten ostatni z samolotów służył nam m.in. do szkolenia pilotów czy skoków spadochronowych oraz holowania szybowców. To także model, na którym Polacy od lat zdobywali wiele medali na poziomie krajowym i światowym w lataniu rajdowo-nawigacyjnym i precyzyjnym.

W każdy weekend w trakcie trwania wystawy będzie można także odwiedzić specjalne stoisko strefy spadochronowej Silesia. To właśnie w niej będzie można poznać tajemnice współczesnego spadochroniarstwa. Na odkrycie czekają m.in. tajemnice układania spadochronu czy zachowania w powietrzu podczas sytuacji awaryjnej. Dla klientów przygotowaliśmy niespodziankę 8 listopada, kiedy to na terenie Centrum wylądują skoczkowie spadochronowi.

W cztery weekendy, począwszy od 7 listopada będzie działać także specjalna strefa modelarska. Będzie tam można nie tylko stworzyć swój własny model, ale także obejrzeć kilka wyczynowych „miniaturek” oraz wziąć udział w najprawdziwszym oblatywaniu stworzonych samolotów. Zajęcia poprowadzą doświadczeni instruktorzy.

W kolejnych podniebnych tygodniach w Europie Centralnej czekają m.in. eksperymenty związane z grawitacją, powietrzem, warsztaty rakietowe, robotyczne spotkanie z LEGO i spotkanie z dronami oraz technologią rozszerzonej rzeczywistości. W trakcie odlotowego listopada w Europie Centralnej będzie można także wygrać lot helikopterem nad Gliwicami.