Polataj dronami: 28-29.11.

Na finał akcji „Skrzydlata Europa” zapraszamy już w najbliższy weekend. Nie tylko z myślą o miłośnikach lotnictwa czekają warsztaty modelarskie, specjalna strefa spadochronowa oraz zajęcia z dronami

Do 29 listopada w Europie Centralnej można odkrywać tajemnice technologii lotniczych podczas specjalnej ekspozycji przygotowanej we współpracy z Aeroklubem Gliwickim. Nie zabraknie tutaj nie tylko śmigieł, czy innych elementów konstrukcyjnych, ale także szybowca i samolotów. Jeden z nich umiejscowiony jest przed Europą Centralną. Drugi już we wnętrzu Centrum. Z myślą o małych i dużych miłośnikach podniebnych podróży czekają specjalne warsztaty modelarskie. Podczas nich będzie można nie tylko stworzyć swoją własną konstrukcję, aby ją później przetestować, ale także wsłuchać się w wiele ciekawych historii dotyczących podniebnych wydarzeń. Na miłośników latania czeka także specjalna strefa spadochroniarska, w której można poznać tajemnice skoków w tandemie. Odbędzie się także konkurs, w którym będzie można wygrać taki skok – do realizacji w 2016 roku.

Nadchodzący weekend to także okazja do udziału w wyjątkowych warsztatach z udziałem prawdziwych dronów. Przez dwa dni będzie można, po krótkim szkoleniu, nauczyć się podstaw sterowania dronem i sprawdzić się w roli pilota. A to tylko cześć z niespodzianek, jakie czekają podczas tych warsztatów, realizowanych pierwszy raz w Gliwicach. Wszystkie warsztaty odbędą się 28 i 29 listopada w godzinach 12:00-18:00. Udział w nich jest bezpłatny.