Roboty opanują Europę Centralną!

Od 5 października do końca listopada br. CH Europa Centralna zaprasza na sobotnie spotkania z robotami i ich twórcami. W programie między innymi pokazy inteligentnych maszyn, warsztaty robotyki dla dzieci i młodzieży oraz zawody sportowe z udziałem robotów.

XXI wiek to zdecydowanie era robotów i robotyki. Inteligentne maszyny, efekt nowoczesnej myśli technicznej, wykorzystywane są dzisiaj we wszystkich dziedzinach życia: przemyśle, medycynie, nauce, a nawet rozrywce. Zaplanowane na październik i listopad spotkania z robotami mają być okazją do bezpośredniego kontaktu z ludźmi, którzy na co dzień zajmują się robotyką.

Do udziału w „robo-spotkaniach” zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież. To z myślą o nich przygotowano warsztaty robotyki, które odsłonią tajniki konstruowania oraz programowania inteligentnych maszyn. W trakcie warsztatów każdy będzie mógł zbudować swojego pierwszego robota np. z papieru, materiałów biurowych lub klocków lego. Zajęcia przygotowane przez specjalistów robotyki łączą świetną zabawę z doskonałymi walorami edukacyjnymi. Uczestnicy warsztatów uczą się pracy zespołowej, poszerzają wiedzę z zakresu mechaniki, informatyki i fizyki. Dzieci bawiąc się rozwijają również swoją wyobraźnie. W trakcie warsztatów powstają robo-lwy, robo-piłkarze i przeróżne robo-stwory.

Jesienne soboty to również pokazy robotów – atrakcja przewidziana dla całej rodziny. Na terenie Centrum powstaną interaktywne stanowiska, na których instruktorzy i animatorzy zaprezentują roboty humanoidalne, robo-robaki, dino-roboty i fascynujące roboty mobilne – jeżdżące i kroczące. Twórcy pochwalą się swoimi konstrukcjami z klocków lego i innych materiałów.

Pokazom i warsztatom towarzyszyć będą dodatkowe zajęcia i atrakcje. Chętni będą mieli okazję wziąć udział w zawodach robotów – wyścigach lub walkach sumo. Każdy będzie mógł przymierzyć i zrobić sobie zdjęcie w stroju robota.

Spotkania z robotami odbywać się będą w każdą sobotę
października i listopada w CH Europa Centralna.

Zajęcia poprowadzi frima: http://www.icount.pl/pl/

Wstęp na warsztaty jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!