Warsztaty pełne grawitacji: 14-15.11.

Na weekend pełen warsztatów inspirowanych lotnictwem zapraszamy już 14 i 15 listopada. Czekają spotkania z grawitacją oraz seria eksperymentów z powietrzem.

W sobotę 14 listopada przygotowaliśmy specjalne warsztaty, nie tylko z myślą o swoich najmłodszych gościach. Od godz. 12.00 do 18.00 będzie można poznać tajemnice grawitacji. Razem z doświadczonymi edukatorami czeka możliwość zbadania siły odśrodkowej, czy przekonania się o tym, dlaczego nie spadamy w dół jadąc górską kolejką „do góry nogami”. W przestworza zaprosimygości, którzy odwiedzą nas w niedzielę. 15 września przygotowaliśmy serię eksperymentów związanych z powietrzem, zarówno z dziedziny fizyki oraz chemii. Właściwości powietrza, wpływ dwutlenku węgla i tajemnice wpływu powietrza na otaczającą rzeczywistość – to tylko kilka naukowych tajemnic, jakie uda się odkryć w trakcie specjalnych zajęć przygotowanych z myślą o całej rodzinie.

Przez cały czas w naszym Centrum trwa także wystawa lotnicza, w ramach której można podziwiać niezwykłe modele samolotów, silników oraz wiele niecodziennych eksponatów. W specjalnej akcji można także wygrać lot śmigłowcem nad Śląskiem.