Wielkie kolędowanie w Europie Centralnej

W sobotę 20 grudnia w Europie Centralnej będzie można usłyszeć najpiękniejsze kolędy. Do krainy tradycyjnych utworów świątecznych przeniosą nas artyści Opery Śląskiej z Bytomia. Z kolei przez cały weekend pomocą służą prezentowi doradcy, którzy jak nikt znają się na najnowszych trendach i modach w świątecznych upominkach.

Przed nami tak naprawdę ostatnia prosta przed Świętami Bożego Narodzenia – mówi Monika Magner, dyrektor Europy Centralnej. – Żeby uprzyjemnić naszym klientom ten czas zapraszamy ich do wspólnego kolędowania w ostatnią z przedświątecznych sobót. Ponieważ komfort zakupów w nawale codziennych obowiązków to dla nas jeden z priorytetów, podczas najbliższego weekendu na niezdecydowanych lub szukających inspiracji czekają specjalni prezentowi doradcy. Pomogą oni wybrać prezent dla bliskiej osoby, doradzą w tym, co jest dzisiaj na topie, czy wskażą podarki, jakie często chcieliby otrzymać obdarowywani z różnych grup wiekowych, co istotne – w każdym segmencie cenowym.

Chyba nikt nie wyobraża sobie świąt bez kolędowania. Do wspólnego śpiewania w tym roku już kolejny raz zaprosi gliwicka Europa Centralna. Razem z solistami i chórem Opery Śląskiej w Bytomiu będzie można pokolędować sobie 20 grudnia o godz. 15:00 pod piękną choinką ustawioną na terenie pasażu handlowego w Europie Centralnej. Artyści, podobnie jak w ubiegłym roku, chcą także zaskoczyć klientów podczas ich świątecznych zakupów, zapraszając do wspólnego śpiewania najpiękniejszych utworów okresu bożonarodzeniowego.

 

W poszukiwaniu świątecznych inspiracji

Dla niezdecydowanych w wyborze upominków dla najbliższych i znajomych czekają przez cały weekend specjalni prezentowi dorady. Od godz. 11:00 do 19:00 służą oni pomocą przy wyborze niespodzianek, które wręczymy sobie spod choinki w wieczór wigilijny. – Tak naprawdę inspiracji na prezent, w każdej cenie przed tymi świętami jest bardzo wiele – mówi Katarzyna Skalska, dyrektor marketingu Europy Centralnej. – Od drobnych upominków związanych z rozrywką, przez te nieco droższe z obszaru RTV-AGD, po niespodzianki takie jak sylwestrowy wyjazd zagranicę. W pasji świątecznego kupowania liczą się przede wszystkim dwie rzeczy. Sam gest i pamięć oraz właściwe dobranie niespodzianki dla zainteresowanego. Dlatego z roku na rok klienci coraz chętniej decydują się na zakup przedpłaconych kart upominkowych, czy bonów. Te obdarowany realizuje już samodzielne, według własnych zainteresowań i potrzeb. Według badań przeprowadzonych przez firmę doradczą PwC najchętniej wskazywanymi przez respondentów kategoriami prezentowymi są codzienne przedmioty użytkowe (61%), karty prezentowe (58%), zabawki (39%), małe RTV (36%) oraz sprzęt i akcesoria związane z zabawą i rozrywką (31%).

Na szukających wyjątkowych inspiracji czeka również Jarmark Świąteczny. Można poznać tam między innymi tajniki przygotowywania ręcznie wykonywanej biżuterii, czy odkryć wiele świątecznych inspiracji – zarówno w formie ozdób, jak również elementów wystroju domu, czy mieszkania. Na miłośników dobrego jedzenia czekają m.in. góralskie przysmaki, zdrowe soki oraz przetwory. Do Wigilii trwa także akcja pakowania prezentów świątecznych za okazaniem paragonu za zakupy zrealizowane w Europie Centralnej. Więcej szczegółów na temat akcji na www.europacentralna.pl

W ramach wsparcia lokalnych projektów Europa Centralna zaprasza także 20 grudnia na Szobiszowicki Kiermasz Świąteczny organizowany w ramach wsparcia otrzymanego z Funduszu Małych Grantów EC. Dla odwiedzających przygotowano między innymi smakowite wypieki, specjalne animacje dla najmłodszych oraz mnogość stoisk pełnych bożonarodzeniowych inspiracji.