Wiosłami dla dzieciaków z Gliwic - Boat Race w Europie Centralnej

Na wyścigi Boat Race na ergometrach zaprasza 22 i 23 marca Europa Centralna. Dystans pokonany przez wioślarzy przełoży się na sumę dotacji dla dzieci z zabrzańskiego Centrum Wsparcia Kryzysowego Dzieci i Młodzieży, podopiecznych fundacji „Biegamy z sercem”

Przez cały marzec obchodzimy nasze pierwsze urodziny  – mówi Monika Magner, dyrektor Europy Centralnej. – Bardzo zależy nam na zdrowym stylu życia, dlatego w nadchodzący weekend przygotowaliśmy ciekawą atrakcję, łączącą rywalizację sportową z aktywnością prospołeczną. Na specjalnej sportowej scenie nawiążemy do rywalizacji między wioślarskimi osadami z Cambridge i Oksfordu. U nas jednak zmierzą się przedstawiciele lokalnej społeczności.

Poza reprezentacjami lokalnych mediów, firm i instytucji do udziału w rywalizacji zapraszamy także wszystkich mieszkańców. Dwuosobowe drużyny mogą się zgłaszać do 20 marca drogą mailową na adres: konkurs@europacentralna.eu. Zgłoszenie powinno zawierać skład osobowy oraz kontakt telefoniczny. Nie obowiązuje podział ani na kategorie wagowe, ani na płeć.

Rywalizacja w wyścigu wioślarskim „na sucho” z użyciem specjalnych ergometrów będzie odbywać się na czas – odliczamy od trzech minut do zera. Wygra drużyna, która „przepłynie” w tym czasie największy dystans. Na zwycięzców czekają pamiątkowe puchary i po 1 tys. zł dla najlepszych drużyn.

W sobotę od godz. 14.00 do 16.00 do rywalizacji zapraszamy organizacje, redakcje i przedstawicieli instytucji, od godz. 16.00 - 18.00 natomiast pozostałych klientów galerii. W niedzielę od 14.00 – 16.00 ścigać się będą pracownicy sklepów z Europy Centralnej, a od 16.00 do 18.00 pozostali zawodnicy.

„Wywiosłowany” przez uczestników dystans Europa Centralna zamieni na czek, który zostanie przekazany podczas urodzin centrum dla Centrum Wsparcia Kryzysowego Dzieci i Młodzieży w Zabrzu. Przekazane pieniądze pozwolą wyjechać na letni wypoczynek dziewięciorgu podopiecznym placówki.  – Dzięki hartowi ducha i sile zawodników będziemy mogli przekazać 10 000 złotych na cel społeczny. Zrobimy to, jeśli zawodnicy przepłyną łącznie dystans co najmniej 100 kilometrów. Musi się udać! Specjalny banknot będą w trakcie urodzin Europy Centralnej przyozdabiać najmłodsi. Zespół Perfect wręczy go prezesowi fundacji  "Biegamy z Sercem", a pieniądze pokryją koszty wyjazdu na wakacje podopiecznych z Centrum Wsparcia Kryzysowego Dzieci i Młodzieży – dodaje Katarzyna Skalska, dyrektor marketingu Europy Centralnej.

Regulamin konkursu "Kajaki na Start"