Wystawa architektonicznych perełek w 3D: 10-25.10

Od 10 października Europa Centralna zaprasza na wyjątkową wystawę architektury w trójwymiarze. Będą to wydrukowane technologią 3D niezwykłe budowle, które powstały i powstają na Ziemi i nie tylko.

Specjalna trójwymiarowa wystawa będzie czekała na odwiedzających gliwickie centrum handlowe od 10 do 25 października. Przez dwa tygodnie będzie można podziwiać osiem modeli niezwykłych budowli (wstęp na wystawę jest bezpłatny). To także okazja do poznania wielkich architektów minionego stulecia, takich jak Antonio Gaudi, czy Zaha Hadid - jedyna kobieta architekt, która otrzymała nagrodę Pritzkera, czyli swoistego architektonicznego Nobla. Wycieczka na wystawę w Europie Centralnej, to także szansa na podróż w przyszłość. Okazją do tego będzie prezentacja projektu budynku bazy kosmicznej … na Księżycu. W EC zobaczymy projekt bazy, który planuje stworzyć Europejska Agencja Kosmiczna. Nie zabraknie także niezwykłych budowli pochodzących z naszej planety. Wśród nich hiszpańskiego Casa Mila, luksusowego dubajskiego hotelu Burj al. Arab, czy symbolu Sydney – niezwykłej opery, projektu Jorna Utzona.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Z myślą o grupach zorganizowanych ze szkół i placówek edukacyjnych Europa Centralna przygotowała specjalny program edukacyjny związany z wystawą odpowiadający na założenia podstawy programowej. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie http://lp.europacentralna.eu/nt/