Z Castoramy do Legolandu z okazji Dnia Dziecka

Z Castoramy do Legolandu z okazji Dnia Dziecka

Castorama Polska zaprasza do wszystkich swoich sklepów na Majsterkowy Dzień Dziecka. Z okazji 1 czerwca firma przygotowała wiele atrakcji. Pod okiem dorosłych dzieci będą bawić się m.in. sadząc rośliny, majsterkując, biorąc udział w grach i tworząc kolaże. Na uczestników czekać będą atrakcyjne nagrody - m.in. 3 dniowa wycieczka do Legolandu.

Majsterkowy Dzień Dziecka odbędzie się 1 czerwca we wszystkich sklepach Castorama Polska. W każdym z nich w godzinach 10.00 - 16.00 zostaną wydzielone cztery strefy. W strefie majsterkowicza, dzieci będą mogły spróbować swoich sił w prostych pracach manualnych – dowiedzą się jak wbijać gwoździe, wkręcać śrubki, nauczą się wiercić, piłować i sklejać. Wszystkie prace, najmłodsi będą wykonywać pod czujnym okiem rodziców oraz pracowników Castoramy. Druga strefa zostanie przygotowana z myślą o tych, którzy uwielbiają zajęcia w ogrodzie. Dzieci otrzymają tu kubeczki, ziemię, łopatki, rękawiczki i samodzielnie stworzą własny ziołowy ogród – zasadzą między innymi nasiona bazylii, rozmarynu, mięty czy lubczyka. Trzecią strefą będzie z kolei plac zabaw. Tutaj najmłodsi będą mogli uczestniczyć w szybkich, dynamicznych grach – m.in. w memory z obrazkami DIY oraz zabawie w segregowanie śmieci. W czwartej strefie Castorama przygotuje dla dzieci niezwykle kreatywne zajęcia. Zadaniem najmłodszych będzie stworzenie Wakacyjnej Księgi Przygód oraz kolażu. Swoje prace dzieci wykonają z nietypowych materiałów – skrawków ze sklepu. Te z

nich, które stworzą kolaż, będą miały szansę na wygranie atrakcyjnych nagród – wycieczki do Legolandu oraz zestawów klocków Lego.

„Organizując Majsterkowy Dzień Dziecka, zapewniamy najmłodszym rozrywkę i uświadamiamy im, jak wiele satysfakcji może sprawić własna praca. Zajęcia, które przygotowujemy, pozwolą rozwinąć zdolności manualne oraz kreatywność. Będziemy uczyć również postaw proekologicznych. Uczestnicy zabawy przekonają się m.in., że niepotrzebne na pierwszy rzut oka, stare przedmioty można wykorzystać w ciekawy sposób. Podczas warsztatów pozornie trudną, skomplikowaną wiedzę przekażemy w atrakcyjny, lekki sposób, aby zainteresować dzieci. Dodatkowo do wygrania będą oryginalne nagrody.” – mówi  Maksymilian Litwinow – Dyrektor Marketingu  Castorama Polska

Majsterkowy Dzień Dziecka to kolejne wydarzenie specjalne organizowane przez Castoramę  mające pobudzić kreatywność najmłodszych i zwiększać ich samodzielność. Tych elementów dzieci ze szkół podstawowych w wielu miastach w Polsce uczą się stale w ramach bezpłatnych warsztatów edukacyjnych Majsterkowo odbywających się w sklepach Castorama. W czasie zajęć dzieci „majsterkują” pod opieką nauczyciela i pracowników sklepu - m.in.  przesadzają rośliny, malują na szkle, budują drewniane samoloty oraz uczą się jak działa elektryczność, jak rozwijają się rośliny, czy jak powstaje ceramika. Uczestnicy warsztatów mogą dowiedzieć się również jak dbać o środowisko naturalne segregując odpady, oszczędzając energię i robiąc użytek z niepotrzebnych już materiałów oraz popsutych przedmiotów.