Zabytkowe syreny w sercu Europy-23.05

Zabytkowe syreny w sercu Europy

Już 23 maja o godzinie 17:00 na parking Europy Centralnej  przyjedzie kilkadziesiąt niezwykłych samochodów sprzed lat. Wszystko za sprawą II Śląskiego Zlotu Syren, który zaprezentuje się także w gliwickim Centrum Handlowym.

Samochody zaparkują w pobliżu jednego z wejść, gdzie będzie można podziwiać 37 wyjątkowych Syren, które do Gliwic przyjadą z różnych zakątków Polski – od Zakopanego przez Warszawę po pobliską Rudę Śląską.  Na widzów i naszych klientów czeka masa „syrenkowych” atrakcji, m.in. prezentacja pojazdów połączona z konkursem na najładniejsze auto oraz próby zręcznościowe na czas. Zwycięzców obu wyzwań poznamy w okolicach godziny 18:45. Przede wszystkim będzie to jednak niezwykła okazja dla miłośników motoryzacji, aby zobaczyć auta, które coraz rzadziej witają na naszych drogach, a każde z nich ma swoją niezwykłą historię.

Akcja w gliwickim Centrum odbywa się dzięki współpracy ze Śląską Rodziną Syren, która powstała w 2010 roku podczas  XX Ogólnopolskiej Syreniady organizowanej przez Syrena Bielsko Klub . To grupa pasjonatów, dla których marka Syrena to zdecydowanie więcej niż historyczny samochód. – Z pewnością prezentacja w Europie Centralnej będzie okazją do spojrzenia na historię polskiej motoryzacji z całkowicie innej strony – mówi Paweł Soszka, jeden z organizatorów zlotu ze Śląskiej Rodziny Syren. – Tym wydarzeniem chcemy pokazać nie tylko nasze samochody, ale także zachęcać w rodzinnej atmosferze do dobrej zabawy  i  poznawania historii  polskiej  motoryzacji ,  której  często nie dostrzegamy w codziennym biegu.