Zlot Pojazdów Minionej Epoki w EC: 05.09

Już w sobotę 5 września na parkingu Europy Centralnej będzie można podziwiać wyjątkowe samochody sprzed lat

Historyczne pojazdy będzie można zobaczyć od godz. 12:00 do 14:00. W tym czasie oprócz prezentacji uczestnicy Zlotu Pojazdów Minionej Epoki będą brać udział w konkurencjach zorganizowanych specjalnie dla publiczności w gliwickim Centrum Handlowym. Wizyta w EC będzie także okazją do wspólnego posiłku. – Z myślą o najmłodszych gościach przygotowaliśmy kilka niespodzianek – mówi Tomasz Krzyżowski, jeden z organizatorów zlotu. – Nasza akcja jest motywacją do popularyzacji motoryzacji i jej historii. Chcemy z jednej strony spotkać się w gronie pasjonatów, z drugiej dać też możliwość dzielenia się naszymi zainteresowaniami.

Zlot rozpocznie się w godz. 9:00-10:00 od rejestracji załóg w Galerii Sztuki Współczesnej Elektrownia w Czeladzi. Potem odbędzie się zwiedzanie Elektrowni i przejazd do Europy Centralnej. Tutaj odbędzie się dwugodzinna prezentacja samochodów, które udadzą się z EC do Muzeum PRL. Tam cała akcja zostanie zakończona.

Podczas prezentacji w Europie Centralnej będzie można zobaczyć m.in. MG TD z 1950 roku, Mercedesa Benza z 1930 roku, a także wiele samochodów wyprodukowanych przed laty w polskich firmach. Trwają także zgłoszenia na wydarzenie. Odbywają się drogą mailową pod adresem szpz@interia.eu .