Znamy laureatów V edycji Funduszu Małych Grantów

Znamy laureatów V edycji FMG

Do pięciu organizacji trafi po 2.000 złotych przyznane w ramach Funduszu Małych Grantów Europy Centralnej

Już piąty raz gliwickie Centrum Handlowe Europa Centralna organizowało nabór projektów do swojego programu grantowego. Tym razem chodziło o działania, które będą realizowane od sierpnia do grudnia w Gliwicach, Zabrzu oraz powiecie gliwickim. W tej edycji do walki o wsparcie przystąpiło 14 projektów społecznych ocenianych przez przedstawicieli Centrum, najemców oraz reprezentantów redakcji „Dziennika Zachodniego” oraz Gliwickiego Centrum Organizacji Pozarządowych.

Ostatecznie po 2.000 zł na wsparcie swoich działań otrzymały:

  • Spółdzielnia socjalna Spichlerz Smaku – projekt: „O śląsku po śląsku czyli kawiarenki śląskie dla mieszkańców Knurowa”
  • Ognisko Pracy Pozaszkolnej nr 4 w Zabrzu "Centrum Edukacji Twórczej na organizację „KIDS DANCE” - Andrzejkowego Turnieju Tańca dla Dzieci
  • Fundacja Śląskie Centrum Edukacji i Aktywności Społecznej – projekt: Senior na miarę XXI wieku
  • Rada Osiedla Ligota Zabrska, Towarzystwo Przyjaciół Osiedla Ligota Zabrska – na akcję: Sportowe wakacje z Radą Osiedla Ligota Zabrska
  • ZHP Chorągiew Śląska Hufiec Ziemi Gliwickiej – na działania związane z 95-leciem harcerstwa na Ziemi Gliwickiej.

W sumie w ramach dwóch edycji FMG w 2015 roku aplikowano o wsparcie dla niemal 50 projektów. 10 z nich otrzymało dofinansowanie od Europy Centralnej. Wszystkim składającym wnioski serdecznie dziękujemy za ich wysoki poziom merytoryczny, a laureatom szczególnie gratulujemy.

Informacja o wynikach V edycji FMG
Lista laureatów