Zniewolony w Letnim Kinie EC: 16.07

Zniewolony w Letnim Kinie EC: 16.07.

Już w najbliższy czwartek zapraszamy na kolejną projekcję w Letnim Kinie Samochodowym EC. Tym razem zaprezentujemy film „Zniewolony. 12 Years a Slave”

Letnie kino samochodowe już na dobre wpisało się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Śląska. Co czwartek o godz. 21:00 na parkingu Europy Centralnej prezentowane są wyjątkowe produkcje filmowe. Tym razem na ekranie projekcyjnym o powierzchni niemal 100 metrów kwadratowych z wykorzystaniem nagłośnienia hybrydowego zobaczymy film „Zniewolony. 12 Years a Slave”. To amerykańsko-brytyjski dramat historyczny, który zdobył 3 Oscary. Produkcja jest ekranizacją opublikowanych w połowie XIX wieków wstrząsających wspomnień  Solomona Northupa, czarnoskórego nowojorskiego muzyka, który został porwany, wywieziony na południe USA i - uwzględniając inflację od 1841 roku - sprzedany do niewoli za 27 tys. dolarów. Po odzyskaniu wolności Northup wydał swoje wspomnienia i aktywnie działał w ruchu abolicjonistycznym. O tym, jak wygląda ta niezwykła historia z udziałem Chiwetela Ejiofora i Brada Pitta przekonamy się już w najbliższy czwartek w Europie Centralnej podczas darmowego seansu.

W specjalnie wydzielonej strefie dla widzów warto pojawić się nieco wcześniej, aby zarezerwować dobre miejsce. Z myślą o niezmotoryzowanych Europa Centralna przygotowała także autobusy z Gliwic, Zabrza i Knurowa, które odwiozą miłośników plenerowego oglądania. Dla nich oprócz specjalnie wydzielonych miejsc w samochodach przygotowano także leżaki, z których można podziwiać wyjątkowe produkcje kinowe.

Konkursy i prelekcje przez pokazami poprowadzi ekipa z radia RMF Maxxx.

W kolejnych tygodniach można będzie zobaczyć:

   
   

23.07

JA, ROBOT

reż. Alex Proyas

obsada: Will Smith, Bridget Moynahan, Alan Tudyk

30.07

ZAGINIONA DZIEWCZYNA

reż. David Fincher

obsada: Ben Affleck, Rosamund Pike, Neil Patrick Harris

06.08

ŻYCIE PI

reż. Ang Lee

obsada: Suraj Sharma, Irrfan Khan, Adil Hussain

13.08

KINGSMAN: TAJNE SŁUŻBY

reż. Matthew Vaughn

obsada: Taron Egerton, Samuel L. Jackson, Colin Firth

20.08

NOC W MUZEUM: TAJEMNICA GROBOWCA

reż. Shawn Levy

obsada: Ben Stiller, Robin Williams, Owen Wilson

27.08

KILL BILL

reż. Quentin Tarantino

obsada: Uma Thurman, David Carradine, Lucy Liu