10.00 - 21.00

19.05.2023

Prelegenci podczas Centralnych Targów Designu, 27 maja


Serdecznie zapraszamy w sobotę, 27 maja, na wykłady ze specjalistami z dziedzin: architektura wnętrz, rośliny czy rękodzieło w elementach dekoracyjnych.  Startujemy o 12:00 z Gosią Paczochą o rękodziele z żywicy epoksydowej a kończymy wykładem i dyskusją o sztucznej inteligencji w projektowaniu. Prelekcje odbędą się w pobliży Grycana.

Nasi prelegenci:

Joanna Pytlewska – Bil
Absolwentka Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od 2009 roku prowadzi biuro projektowe Pink Pug Design oferujące profesjonalne usługi w zakresie projektowania wnętrz i terenów zieleni. Swoje działania opiera się na doświadczeniu zdobytym w pracy z ludźmi i dla ludzi.
Prywatnie mama, wegetarianka i podróżniczka szukająca inspiracji do pracy w codziennym życiu innych kultur.

Link do strony: http://www.pinkpugdesign.pl/

Marta Tymowska-Malec
Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie, zawodowo opiekunka w podkrakowskim żłobku. Prowadzi Krakowskie Schronisko dla Niechcianych Roślin „Matka Boska Zielna” w którym ratuje rośliny i znajduje im dobre domy, a także przekazuje je na aukcje charytatywne. Organizatorka wymian roślin, prowadząca warsztaty dla dzieci, współorganizatorka Alarmowego Bazarku Fundacji Stawiamy na Łapy. Prywatnie mama, posiadaczka dwóch kotów, wielbicielka podróży małych i dużych.

Link do FB:  Marta.Boska.Zielna

Gosia Paczocha
Rękodzielniczka działająca aktywnie od niespełna 4 lat jako Wzoruna.
Specjalizuje się w tworzeniu dekoracji z użyciem żywicy epoksydowej, w tym autorskich Zatopców – żywicznych dekorów wiszących, w których tarczach umieszcza prawdziwe rośliny, natomiast całości dopełniają długie ogony z naturalnych sznurów. Poza Zatopcami tworzy także kompozycje roślinne w ramkach, plastrach drewna, biżuterii czy szkatułkach. Tworzy kolekcje dostępne od ręki, ale także projekty indywidualne, zwłaszcza z kwiatów sentymentalnych, tj. bukiety ślubne.
Najlepiej czuje się w leśnym klimacie, lubuje się w paprociach, musztardowej żółci i przywoływaniu wspomnień poprzez tworzenie dla ludzi, którzy tego potrzebują.
Od dwóch lat prowadzi żywiczne warsztaty dla Kobiet, mające za zadanie otwierać dziewczyny na tworzenie i przebywanie w kobiecym gronie.
Jestem właścicielką przestrzeni rękodzielniczej/ sklepu/ pracowni/ warsztatowni w centrum Zabrza, przy Pl. Warszawski 1.


Link do FB: Wzoruna (facebook.com)

Link do IG: https://www.instagram.com/wzoruna/

Link do strony: https://wzoruna.pl/

TEMATY I GODZINY PRELEKCJI:

sobota 27 maja

godzina 12:00 – 13:00
Gosia Paczocha – Wzoruna

TEMAT: „Zaproś las do swojego domu – o botanicznym rękodziele z żywicy epoksydowej’.


godz. 13:00 – 14:00
Marta Tymowska-Malec

TEMAT: „Palma, fikus czy zamiokulkas – trendy w roślinności domowej” 

godz. 14:00 – 15:00
Joanna Pytlewska – Bil
TEMAT: Zrównoważone projektowanie w aktualnych trendach wnętrzarskich

godz. 15:00 – 16:00
Marta Tymowska-Malec
TEMAT: „Kot, pies, człowiek i roślina – jakie rośliny bezpieczne dla zwierząt i ludzi”

godz. 16:00 – 17:00
Joanna Pytlewska – Bil

TEMAT: Sztuczna inteligencja zaprojektuje dom i wnętrza?

Zapraszamy na warsztaty i dyskusje o designie!

Do zobaczenia!!!

aktualności

Minionkowe SHOW

Żółte, niesforne, zawsze gotowe na kolejną przygodę! O kim mowa? O Minionkach oczywiście! Już 27 lipca, w sobotę, przejmą stery […]

czytaj dalej

Wszystkie aktualności