10.00 - 21.00

Wystawa Budowli z Klocków LEGO

PN-PT: 10.00 - 18.00
ND RÓWNIEŻ NIEHANDLOWE I ŚWIĘTA: 10.00 - 18.00

Największa w Europie Wystawa Budowli z Klocków LEGO

Inwazja gigantów poniedziałek-piątek 12:00-19:00, sobota – 10:00-19:00 niedziela (również niehandlowa) 10:00-19:00
Wystawa wewnątrz galerii – naprzeciwko kawiarni Grycan Inwazja Gigantów to myśl przewodnia międzynarodowej wystawy budowli z klocków LEGO®. Bezprecedensowa ekspozycja imponuje rozmachem i skalą prezentowanych modeli: „Jedne są gigantyczne ze względu na wielkość, natomiast inne są gigantyczne w znaczeniu symbolicznym. Na wystawie prezentujemy bowiem wykonane w skali 1:1 figury znanych postaci ze świata sportu, nauki, kultury, filmu i bajek -czyli „gigantów”  w swojej dziedzinie” -mówi Rafał Szymański organizator Wystawy. Ekspozycja jest w 100% premierowa, żadna z makiet nie była dotychczas prezentowana  na Śląsku.

 

WYSTAWA KLOCKÓW to niezależny projekt. LEGO® to znak towarowy należący do Grupy LEGO®. Nie jesteśmy powiązani z LEGO®. LEGO® nie uczestniczy w żaden sposób w działalności obejmującej organizację wystawy, ani nie ponosi za tę działalność odpowiedzialności

 

Ponad 100 makiet, a wśród nich:

 • Ogromny, liczący ponad 7 metrów długości i 4 metry szerokości, pojazd inspirowany Sokołem Millennium™, czyli kultowym statkiem kosmicznym sagi Star Wars™. Niezwykły model powstał z 1,2 miliona klocków.
 • Katedra Notre Dame-o wyjątkowości i jednocześnie wielkości ekspozycji świadczy fakt, że zbudowany przez nas model został uznany za największy na świecie i wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa.
 • Galeria gwiazd i legend muzyki – Grzegorz Markowski, Krzysztof Zalewski, Elvis Presley i Freddie Mercury.
 • Anna i Robert Lewandowscy przestawieni nie w strojach sportowych, lecz w eleganckich kreacjach.
 • Tomasz Gollob i jego motocykl zbudowani ze 170.000 klocków.
 • Przedstawione w skali 1:1 postacie inspirowane bohaterami książek i filmów o Harrym Potterze.


Siedem cudów świata

Najbardziej znane budowle, zarówno te starożytne (Piramida Cheopsa, Kolos Rodyjski, Posąg Zeusa), jak i nowe cuda świata (Wielki Mur Chiński, Posąg Chrystusa z Rio de Janeiro, Machu Picchu i Koloseum).


Świat bajek

Niezliczona ilość modeli inspirowanych najpopularniejszymi bohaterami bajek, takimi jak: Flinstonowie, Toy Story, Sponge Bob, Cars, Kicia Rożek, Smurfy, Żółwie Ninja, Miraculum, Minionki i hit wystawy – ogromna makieta wzorowana na bohaterach bajki „Król Lew”.


Zmysły

Fascynujące modele ukazujące budowę narządów człowieka, dzięki którym poznajemy otoczenie.

Największa rafa koralowa z klocków LEGO® na świecie!

Zapraszamy, nie tylko dzieci, do świata podwodnych przygód. W specjalnie wydzielonej strefie Zwiedzający przeniosą się w magiczny i kolorowy świat oceanicznych głębin, gdzie mogą podziwiać, wykonane z klocków Lego®, morskie stworzenia z najdalszych zakątków świata. Poruszające się wśród raf koralowych, bajecznie kolorowe rybki oraz specjalnie przygotowane oświetlenie sprawią, że można się poczuć jak nurkowie w głębinach. Do zbudowania rafy zużyto ponad miliona klocków w 142 kolorach.  Na makiecie zaprezentowano niemal 10.000 zwierząt i niezliczoną ilość roślin.

 

Największa kolekcja obrazów 3D w Polsce!

To interaktywna zabawa dla całej rodziny i wszystkich twoich znajomych. Angażujemy Cię od przekroczenia progu Wystawy i nie pozwolimy byś się nudził. Całe twoje ciało i umysł zostają uruchomione i zaproszone do zabawy. 3D Trick Gallery to wystawa, która pozwoli ci wykonać fotki w zupełnie niecodziennych, abstrakcyjnych wręcz niemożliwych sceneriach. Aby robić dobre zdjęcia, które będą świetną pamiątką, postępuj zgodnie z najważniejszymi zasadami przedstawionymi poniżej.   ZASADY DOBREJ ZABAWY:

 1. Przed każdym zdjęciem proponujemy zapoznać się z propozycjami i sugestiami na tablicach INFO, ustawionych przy każdym obrazie.
 2. W zależności od tego jakie chcesz zrobić zdjęcie możesz wykorzystywać ustawienia formatu obrazu. Zdjęcia robione z naszego selfie standu powinny być ustawione w formacie 4:3 ( w iphone „picture”)
 3. UWAGA KADROWANIE JEST WAŻNE, kadruj zawsze tak aby na twoim zdjęciu znalazł się tylko obraz i twój fotografowany obiekt.
 4. Wyłącz lampę błyskową.
 5. Zdjęcie można robić w pozycji pionowej lub poziomej.
 6. Możesz zarówno w pełni wykorzystać inspiracje do zdjęcia proponowane na tablicach INFO lub samodzielnie podjąć wyzwanie stworzenia czegoś zupełnie nowego.
 7. Pamiętaj! Interakcja z obrazem zapewni ci najlepszy efekt. I najważniejsze : Baw się na całego i nie krępuj się!!!!

Cennik i bilety: https://3dgallery.pl/


Wróć do listy sklepów