10.00 - 21.00

29.08.2022

Mali Naukowcy

Mali Naukowcy

W dniach 9-10 września zapraszamy młodych naukowców na specjalne warsztaty.

  • 09.09 w godz. od 16:00 do 20:00
  • 10.09 w godz. od 10:00 do 18:00

Zakres warsztatów:

  • Budowa i programowanie robotów z klocków Lego (6 stanowisk). Dziecko, buduje robota według instrukcji, następnie go programuje, uruchamia i może się nim bawić. Starsze dzieci zbudują robota sprzątającego, który po zaprogramowaniu będzie sprzątał śmieci ze specjalnej maty, młodsze krokodylka, który będzie reagował na ruch palca i zamykał paszczę.
  • Polimerowe robaki. Każda osoba może podejść do stanowiska i samodzielnie wykonać polimerowego robaka (gluta), którego następnie może zabrać do domu.
  • Budowania kreatywnych konstrukcji 2D i 3D. Podczas warsztatów dzieci będą mogły puścić wodze wyobraźni i stworzyć wymarzoną konstrukcję 2D z klocków plus-plus, albo stać się konstruktorami i zbudować wielką konstrukcję 3D ze słomek bamp! Plastikowe słomki i krzyżyki do ich łączenia. Tylko i aż tyle. Słomki umożliwiają tworzenie konstrukcji przestrzennych, dużo większych od „budowniczych”. Dzieci mogą budować całe domki, wysokie wieże, bramy. Zabawka bardzo prosta i intuicyjna a przy tym niesamowicie rozwijająca wyobraźnię przestrzenną i umiejętności konstrukcyjne

Partner: Fabryka naukowców https://www.fabrykanaukowcow.pl/

Zapraszamy do lokalu naprzeciwko Crazy Carts i Silesia Exotic.

aktualności

Wszystkie aktualności