10.00 - 21.00

24.03.2022

Wielkie otwarcie Funzeum w Europie Centralnej 26 i 27 lutego

Już 26 i 27 lutego 2022 odbędzie się „Wielkie Otwarcie” Funzeum w Europie Centralnej, największego w Polsce obiektu edukacyjno-rozrywkowego oferującego multimedialne instalacje inspirowane magią światła i kolorów. Warto więc kupić bilet, przyjść do Funzeum i spotkać Influencerów: @MartiRenti, @Saszan, @Dry.Risers i wielu innych.

W programie: ponad 50 interaktywnych instalacji, gry i zabawy dla dzieci i młodzieży oraz atrakcje i konkursy z nagrodami.

Czym jest Funzeum?

Funzeum to projekt pomysłodawców marki “Prezentmarzeń” oraz rodzinnego parku rozrywki “Magiczne Ogrody”. Ten nietypowy obiekt inspirowany jest m.in. TeamLab Borderless w Tokio, czyli największym muzeum sztuki cyfrowej na świecie.

Funzeum, które znajduje się w Centrum Handlowym „Europa Centralna” w Gliwicach, jest obiektem innym niż wszystkie tradycyjne placówki muzealne. Wizyta w Funzeum to podróż do kolorowej, bajkowej rzeczywistości, której źródłem są nowoczesne technologie oraz gra świateł i kolorów. Ponad kilkadziesiąt multimedialnych instalacji tematycznych, zaprojektowanych w oparciu o kolory i różne źródła światła, ma oddziaływać na wiele zmysłów i pobudzać wyobraźnię zwiedzających. Dzięki interaktywnym elementom wystawy, zwiedzanie Funzeum ma być niezwykłą przygodą, pozwalającą uwolnić wyobraźnię i kreatywność, dobrze się przy tym bawiąc.

Funzeum to kraina przystosowana dla dzieci od 2 do 102 lat, w której można bawić się eksponatami, robić zdjęcia i uczyć się poprzez zabawę, a przede wszystkim – funtastycznie spędzić czas.

Atrakcje Funzeum

Wśród dostępnych scenerii znajdzie się m.in.: fluorescencyjny las, pokój nieskończoności, kryształowa komnata czy sala księżycowa wraz z innymi planetami. Jednym z zaskakujących udostępnionych w obiekcie elementów będzie największe w Polsce pianino podłogowe, mierzące prawie 12 metrów długości. Innym „nietypowym eksponatem”, dostępnym w przestrzeni Funzeum, będzie interaktywne akwarium, w którym zwiedzający będzie mógł ożywić pokolorowaną przez siebie rybę.

Wszystkie instalacje zajmują powierzchnię prawie 4 tys. m2, co przekłada się na co najmniej kilka godzin aktywnego zwiedzania. W cenie biletu można korzystać ze wszystkich atrakcji, a w środku wystawy znajduje się Funcafewięc każdy, kto opadnie z sił, będzie mógł je odzyskać bez opuszczania terenu obiektu.

Więcej informacji i bilety na stronie Funzeum: https://www.funzeum.pl/ oraz w mediach społecznościowych

Facebook:
https://www.facebook.com/funzeum
Instagram:
https://www.instagram.com/funzeum_pl/
TikTok:
https://www.tiktok.com/@funzeum

Sprzedaż biletów:

https://sklep.funzeum.pl/rezerwacja/termin.html?idw=2&idg=

aktualności

Wszystkie aktualności