Interaktywna wystawa „Bajkowe środki podróży”

Niezależnie, ile masz lat, wybierz się w magiczną wyprawę w Bajkowych Środkach Podróży. Możesz w nią zabrać swoje pociechy, rodziców, a nawet dziadków!

„Kopciuszek ujrzał za oknem dziwny blask. Przed domem stała przepiękna karoca zaprzężona w śnieżnobiałe konie” tej sceny z legendarnej historii z jednym z najpiękniejszych happy endów po prostu nie da się zapomnieć. Czary i niesamowite postaci z klasycznych baśni do dziś pobudzają wyobraźnię kolejnych pokoleń. Niezależnie, ile masz lat, wybierz się w magiczną wyprawę w Bajkowych Środkach Podróży. Możesz w nią zabrać swoje pociechy, rodziców, a nawet dziadków! Któż z nas nie kocha takich opowieści?

Zaczarowaną karocą Kopciuszka przejedziemy się już niebawem w Europie Centralnej. 19 października startuje bowiem niezwykła wystawa, która przeniesie nas w krainę najpiękniejszych baśni. A to tylko początek cudownej zabawy w najodleglejszych krainach leżących za siedmioma górami i lasami, bo „Bajkowe środki podróży” zagoszczą u nas aż do 7 listopada! Tak naprawdę wystawa niewiele ma wspólnego z typowymi ekspozycjami, które podziwiać możemy w muzeach. Każdy z bajkowych pojazdów to małe, interaktywne dzieło sztuki. Oczywiście, dla dzieci największe znaczenie ma słowo interaktywne, a dla rodziców fakt, że wszystkie makiety są nie tylko przystosowane do dziecięcych harców, ale też całkowicie bezpieczne.

Dzieci będą miały w czym wybierać! Jeżeli tak, jak bajkowy Jaś, zechcą wspiąć się wysoko, pobujać w obłokach i przy okazji napędzić stracha groźnemu olbrzymowi – radość sprawią im z pewnością pląsy po łodydze wielkiej, magicznej fasoli. Równie emocjonujący może okazać się dla nich rejs w paszczy potężnego wieloryba, gdzie kiedyś mieszkali Pinokio oraz Gepetto.

Wytchnieniem od mrożących krew w żyłach przygód będzie wycieczka na bliskowschodnią pustynię i lot niesamowitym dywanem Alladyna z „Baśni tysiąca i jednej nocy”. Kto wie, może komuś uda się dostać do skarbca zwanego „Sezamem” i spotkać sprytnego dżina?

W bajkowym świecie wszystko jest możliwe! Nawet skurczenie się do tak niewielkich rozmiarów jak ciekawska Alicja – ta sama, która znalazła się w szalonej i pełnej niespodzianek Krainie Czarów, przechodząc przez króliczą norę. Taką samą szansę będą mieli najmłodsi odwiedzający gliwickie centrum handlowe, oczywiście, o ile wcześniej nie zdecydują się na spływ w listku Calineczki, razem z wielką żabą, ślimakiem i zwinną rybką.
Kto zdecydowany, niech zakłada siedmiomilowe buty (tak, tak – też będą) i dziarskim krokiem ruszy do Europy Centralnej. Przed nami masa cudownej zabawy. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Termin wystawy:
19 października – 7 listopada 2019