INTERAKTYWNE DINOZAURY PODBIJAJĄ CENTRUM HANDLOWE EUROPA CENTRALNA

Jeśli Twoje dziecko jest prawdziwym fanem dinozaurów, jeśli fascynuje je tematyka Parku Jurajskiego – zapraszamy do odwiedzenia wystawy ruchomych dinozaurów.

Kiedy aura za oknem coraz dobitniej przypomina o zbliżającej się zimie, kiedy gorsze warunki pogodowe nie sprzyjają rodzinnym zabawom na świeżym powietrzu, w naszych głowach nierzadko brak pomysłów na ciekawe spędzenie wolnego czasu. Stawiając czoła jesienno – zimowej szarudze Centrum Handlowe Europa Centralna w Gliwicach, wraz z Parkiem Rozrywki Zatorland przygotowały niezwykłą wystawę interaktywnych dinozaurów.

W dniach od 22 listopada do 31 stycznia, odwiedzający Galerię będą mieli niepowtarzalną okazję, by obejrzeć z bliska ekspozycję 18 modeli prehistorycznych gadów, z których większość to eksponaty ożywione – poruszające się i wydające dźwięki. Przez okres 10 tygodni, powierzchnia 1100 m2 zamieni się w archaiczną krainę, w której rządzić będą legendarne giganty. Wśród klimatycznej scenerii podziwiać będzie można popularnego wśród dzieci Tyranozaura Rexa, „kaczodziobego” Parazaulofa, czy też roślinożernego Apatozaura. Mistrzowsko odwzorowane, wykonane w skali 1:1 makiety dinozaurów z całą pewnością nie pozwolą przejść obok siebie obojętnie. Interaktywne gady staną na pięknie zaaranżowanych, wykonanych z wielką dbałością o szczegóły wyspach, w obrazowy sposób pokazując świat, w którym żyły. Ponadto każdy eksponat zostanie opatrzony tablicą informacyjną, zawierającą wiele ciekawostek na temat prezentowanego gatunku.

Wystawę uzupełni i wzbogaci strefa rozrywki. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach paleontologicznych i przy użyciu młotka, dłutka oraz pędzelka odkryć szkielet dinozaura. Będzie to zapewne doskonała lekcja historii, jak i przyrody. Ponadto każdy śmiałek powinien spróbować przejażdżki na grzbiecie prehistorycznego gada, a także zasiąść za kierownicą mini bolidu i poczuć się jak kierowca Formuły 1. Atrakcji i pozytywnych emocji na pewno nie zabraknie. Wszystkie dzieci będą mogły skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni, ruchomych bujaków, a także zrelaksować się w kąciku zabaw układając puzzle, czytając książki, kolorując bajkowe ilustracje. Dodatkową atrakcją będzie również możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia w paszczy dinozaura lub w skorupie gigantycznego jaja.

Wystawa interaktywnych dinozaurów to niesamowite wydarzenie, idealny pomysł na rodzinną wycieczkę. Ekspozycja będzie udostępniana w godzinach od 10:00 do 19:00 i będzie otwarta również w niedziele wolne od handlu.

Wystawa odpłatna, cennik