Przedłużona ekspozycja! Miasto z piernika można zwiedzać do 29.02.2020!

Otulone śniegiem, rozświetlone tysiącami lampek wypełnione aromatem pierników miasto to specjalna, świąteczna sceneria Kolejkowa w Gliwicach. W 100 procentach słodka, wykonana z piernika, lukru, ciasteczek i cukierków to największa na świecie makieta kolejowa z piernika. Wystawa czeka do 29.02.2020.

237 domków, kamieniczek, warowna twierdza, zamek książęcy w towarzystwie dziesiątek piernikowych ludzików. Z mroku wyłania się przejeżdżający czekoladowy pociąg. Oświetlone blaskiem choinek pachnące cynamonem, goździkami i imbirem miasto to świąteczna sceneria piernikowej makiety.

Cudowne Miasto z Piernika to 1,1 tony ciasta piernikowego. Nieziemski zapach zapewnia 105 kilogramów użytego miodu i 32 kilogramy korzennych przypraw. Setki kilogramów świątecznego wypieku modelarze ozdobili litrami lukru, do którego wykorzystali 308 jaj, 150 cytryn i 36 kilogramów cukru pudru.   Efektem tych słodkich prac jest miasteczko o powierzchni 80 metrów kwadratowych.

Jedyna na świecie makieta kolejowa z piernika to efekt żmudnych i długotrwałych prac twórców Kolejkowa. Dla nich  świąteczny okres zaczął się już latem, a budowa piernikowego miasta trwała pół roku.

Zwiedzanie niepowtarzalnej makiety wprawi w przedświąteczny nastrój już od 3 grudnia. Podróż do cudownego Miasta z Piernika to idealny sposób na poczucie magii świąt. Rodzinne  spędzenie czasu  w otoczeniu aromatycznych pierników i choinek to także świetny pomysł na świąteczny wypad. Kolejkowo jest czynne jest także w pierwszy i drugi dzień świąt.

Niepowtarzalną wystawę można jeszcze podziwiać 29 lutego.

Partnerzy wydarzenia: