Największa Wystawa Budowli z Klocków LEGO

Największa Wystawa Budowli z Klocków LEGO i 3D Trick Gallery w Europie Centralnej!

Inwazja Gigantów nadciąga – 100% nowej, nieprezentowanej na Śląsku ekspozycji!

Godziny otwarcia :

poniedziałek-czwartek 12:00-19:00
piątek- 12:00-20:00
sobota – 10:00-20:00
niedziela (również niehandlowa) 10:00-19:00

Największa w Europie Wystawa Budowli z Klocków LEGO

Inwazja gigantów

WYSTAWA PRZEDŁUŻONA DO 5 MAJA 2022.

Wystawa wewnątrz galerii – naprzeciwko kawiarni Grycan

Inwazja Gigantów to myśl przewodnia międzynarodowej wystawy budowli z klocków LEGO®. Bezprecedensowa ekspozycja imponuje rozmachem i skalą prezentowanych modeli: „Jedne są gigantyczne ze względu na wielkość, natomiast inne są gigantyczne w znaczeniu symbolicznym. Na wystawie prezentujemy bowiem wykonane w skali 1:1 figury znanych postaci ze świata sportu, nauki, kultury, filmu i bajek -czyli „gigantów”  w swojej dziedzinie” -mówi Rafał Szymański organizator Wystawy.

Ekspozycja jest w 100% premierowa, żadna z makiet nie była dotychczas prezentowana   na Śląsku.

Najbardziej spektakularne spośród ponad 100 makiet:

  • Rekonstrukcja 7-metrowego pojazdu Batmana™ -zbudowanemu z 900.000 klocków Batmobilowi towarzyszy wykonana w skali 1:1 figura inspirowana postacią Batmana™.
  • Imponujący wielkością (5 m długości)i dbałością o każdy szczegół Plac św. Piotra wraz z Bazyliką i Kolumnadą z ponad 500.000 klocków. Jego powstanie w Stanach Zjednoczonych, przed trzema laty, było szeroko komentowane w mediach na wszystkich kontynentach. Specjalnie na wystawę makieta została przetransportowana samolotem z USA.
  • Katedra Notre Dame-o wyjątkowości i jednocześnie wielkości ekspozycji świadczy fakt, że zbudowany przez nas model został uznany za największy na świecie i wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa.
  • Galeria gwiazd i legend muzyki -Grzegorz Markowski, Krzysztof Zalewski,Elvis Presleyi Freddie Mercury.
  • Anna i Robert Lewandowscy przestawieni nie w strojach sportowych, lecz w eleganckich kreacjach.
  • Tomasz Gollob i jego motocykl zbudowani ze 170.000 klocków.
  • Przedstawione w skali 1:1 postacie inspirowane bohaterami książek i filmów o Harrym Potterze.

 

Siedem cudów świata
Najbardziej znane budowle, zarówno te starożytne (Piramida Cheopsa, Kolos Rodyjski, Posąg Zeusa), jak i nowe cuda świata (Wielki Mur Chiński, Posąg Chrystusa z Rio de Janeiro, Machu Picchu i Koloseum).

Świat bajek
Niezliczona ilość modeli inspirowanych najpopularniejszymi bohaterami bajek, takimi jak: Flinstonowie, Toy Story, Sponge Bob, Cars, Kicia Rożek, Smurfy, Żółwie Ninja, Miraculum, Minionki i hit wystawy – ogromna makieta wzorowana na bohaterach bajki „Król Lew”.

Zmysły
Fascynujące modele ukazujące budowę narządów człowieka, dzięki którym poznajemy otoczenie. Można zobaczyć precyzyjnie zbudowane z klocków m.in. ucho, język, oko, nos. Najmłodsi dzięki ciekawostkom zdobywają wiadomości na temat funkcjonowania organizmu.

Strefa gier
Jesteś fanem gier? Zobacz świat inspirowany komputerowymi hitami Minecraft i Fortnite. A dla  zwolenników planszówek klasyka –Monopoly-jak wygląda handel nieruchomościami z klocków Lego

Uśmiech na twarzach wzbudzi z pewnością ogromy stół z daniami „przyrządzonymi” z klocków, podczas gdy chwile grozy można przeżyć w pokoju strachów, czyli „przerażającym” miejscu tylko dla odważnych…

FUN PARK Strefa zabawy klockami
Całkowicie nowa Strefa Zabawy o powierzchni ponad 300 m2 z krainą Friends, wielkim miastem wprost z Lego City, przestrzenią dla najmłodszych oraz niezliczoną ilością atrakcji i inspiracji do tworzenia własnych budowli.

 

3D Trick Gallery –Druga wystawa za 50% ceny
Największa w Polsce kolekcja obrazów 3D -Zapraszamy dużych i małych na wspaniałą rodzinną zabawę, oryginalną randkę lub rozrywkę w grupie przyjaciół.

CO TO JEST?
To największa galeria selfies w Polsce, przygotowana w najmniejszych szczegółach. Kilkadziesiąt interaktywnych obrazów, dedykowane oświetlenie, selfiestandy i mnóstwo detali, które pozwolą stworzyć unikalne i wyjątkowe zdjęcia z Waszym udziałem.
Zapraszamy do zakupu biletów COMBO –przy zakupie biletu na Wystawę budowli z klocków Lego, otrzymasz 50% zniżki na wystawę 3D Trick Gallery, największą interaktywną kolekcję obrazów 3D w Polsce.

 

Organizatorzy zadbali, by w czasach pandemii zapewnić Zwiedzającym bezpieczeństwo.  W tym celu przy interaktywnych budowlach przyciski zastąpione zostały czujnikami ruchu, poszerzono odstępy między gablotami, by zapewnić swobodne przejścia, a klocki w Wielkiej Strefie Zabawy są systematycznie ozonowane i dezynfekowane lampami UV. Należy pamiętać o obowiązku zakrywania ust i nosa na terenie Wystawy oraz o zachowaniu 1,5-metrowej odległości od innych Zwiedzających.

Szczegóły na stronie internetowej www.wystawaklockow.pl oraz www.3Dgallery.pl