Super zabawa w miniaturze!

W Dzień Dziecka Kolejkowo zamieni się w miejsce pełne zabaw i atrakcji przygotowanych specjalnie na tą okazję. Tego dnia dzieci będą mogły bawić się z animatorem w kąciku zabaw, zwiedzać miniaturowy świat z przewodnikiem, który opowie o ciekawostkach miejsc na makiecie a nawet wygrać wejściówki do Kina Helios!

Kolejkowo to największa w Polsce makieta kolejowa, na której znajdują się charakterystyczne dla całego Śląska budynki i budowle. Wśród nich możemy się natknąć m. in. na: dworzec kolejowy w Gliwicach, gliwicki ratusz oraz Nikiszowiec!

W Kolejkowie zobaczymy jedyny w Polsce miniaturowy statek pływający po Dzikich Gliwicach. W ciągu kilkugodzinnego zwiedzania można przeżyć wiele dni i nocy a także podziwiać jedyną na świecie miniaturową chmurę burzową, z której pada prawdziwy deszcz!

Niezwykłe warsztaty modelarskie

1 czerwca dzieci będą mogły spróbować swoich sił w modelarstwie. Zajęcia będą o trzech różnych godzinach: 12:00,14:00 oraz 16:00 a podczas ich trwania najmłodsi poznają tajniki tworzenia miniaturowego świata. Pod okiem doświadczonych modelarzy, stworzą swoje własne prace, które później zabierze ze sobą do domu. Oprócz tego, każdy uczestnik otrzyma specjalny Dyplom Modelarza.

To tylko część atrakcji, jakie czekają na wszystkie dzieci w Europie Centralnej!
Szczegóły dostępne są pod tym linkiem.

Partnerzy wydarzenia: