Walentynki z klockami LEGO® w nowym terminie! Świętujemy 23 i 24 lutego!

Nasza akcja walentynkowa ma nowy termin. Europa Centralna zamieni się w krainę klocków LEGO w weekend 23 i 24 lutego! Zabawy i lekcje sztuki dla najmłodszych, strefa dla zakochanych czy konkursy z nagrodami!  To tylko kilka atrakcji przygotowanych w tym czasie dla całych rodzin. Zapraszamy na 2 dni pełne emocji, klocków i miłości!

To będą dwa dni zorganizowane z myślą o zakochanych, najmłodszych oraz całych rodzinach. Wszystkich naszych gości zaprosimy w tym czasie do niezwykłego świata LEGO, w którym nie zabraknie zabaw i konkursów. Z atrakcji będzie można skorzystać w godzinach 11.00-19.00. Będzie się działo! Na nowy termin akcji wpływ ma żałoba narodowa.

 

Przez klocki do serca

W specjalnej strefie zakochanych – mali, duzi, młodsi i starsi będą mogli wyrazić swoje uczucia bliskim osobom, budując serca i walentynkowe pocztówki z klocków LEGO. Następnie ich dzieła zostaną połączone w jedną, wielką mozaikę!

 

Najsłynniejsze obrazy z klocków

W naszym centrum pojawią się mozaiki LEGO – najsłynniejsze światowe obrazy znanych malarzy w kolorowych ramach. To niecodzienna okazja, by zobaczyć znane dzieła w nieznanym wydaniu! Między innymi „Bitwę pod Grunwaldem″ Jana Matejki.

 

Poczuj się jak artysta

Uczestnicy wydarzenia otrzymają specjalną płytkę z instrukcją do budowania i zapełnią ją kolorowymi klockami. W ten sposób – z pomocą animatorów – stworzą własne dzieła sztuki m.in. „Babie lato” Józefa Chełmońskiego, „Stworzenie Adama” Michała Anioła czy „Dziewczyna z perłą” Jana Vermeera.

 

Odwiedź Akademię Sztuki

Ciekawym wydarzeniem będzie zwiedzanie „Akademii Sztuki” i wykonywanie w niej różnych zadań. Za wykonanie wszystkich pięciu – uczestnik otrzyma dyplom prawdziwego konesera sztuki. A oto one:

  • Arcydzieło 1 – budowanie na czas fragmentu rzeźby z klocków Lego: słynnego gargulca z Katedry Notre Dame.
  • Arcydzieło 2 – odgadywanie za pomocą dotyku, co jest schowane w tajemniczej wieży i dopasowanie ukrytych elementów do obrazów, np. do „Bitwy pod Grunwaldem” Jana Matejki.
  • Arcydzieło 3 – dopasowanie artysty do dzieła, np. Matejki i Picassa do „Stańczyka” i „Kobiety w kapeluszu”.
  • Arcydzieło 4 – dokładanie własnego klocka do układanki, która pod koniec dnia stworzy wielki obraz przedstawiający temat miłości.
  • Arcydzieło 5 – odgrywanie scenki, która jak najlepiej odwzoruje przedstawione dzieła sztuki.

 

Zdobądź nagrodę

Co godzinę ogłosimy hasło, a dzieci będą tworzyły własne budowle na dany temat. Każdy uczestnik zabawy otrzyma nagrodę oraz dyplom.

 

Zamień paragon na prezent!

Od 21 do 24 lutego osoby, które zrobią zakupy za minimum 100 zł w naszym centrum, otrzymają wyjątkowy prezent – zestaw klocków LEGO (ich liczba jest ograniczona). Więcej informacji na ten temat znajduje się pod TYM linkiem.

 

Zapraszamy!

Partnerzy wydarzenia: