Wystawa Machiny Leonarda da Vinci

Wspaniała, interaktywna wystawa w Europie Centralnej! Zobacz z bliska ponad 30 machin zaprojektowanych przez samego Mistrza oraz repliki jego najsłynniejszych obrazów.

Interaktywna Wystawa „Machiny Leonarda da Vinci” po raz pierwszy poza murami muzeum!


Wystawa była eksponowana w ośrodkach kultury w całej Europie, a teraz po raz pierwszy pojawi się w centrum handlowym, by wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom. Wszyscy goście będą mieli okazję zobaczyć niepowtarzalną ekspozycję reprodukcji ponad 30 machin skonstruowanych przez Leonarda da Vinci a także namalowanych przez niego obrazów.

Wystawa ma charakter dynamiczny i edukacyjny. Zwiedzający będą mogli sprawdzić samodzielnie działanie części wynalazków, które z pewnością wyprzedziły swoją epokę o kilkaset lat i stały się inspiracją dla współczesnej inżynierii.

Leonardo da Vinci – wybitny malarz, rzeźbiarz, matematyk, filozof, pisarz. Prawdziwy człowiek renesansu, który był też niezwykle kreatywnym jak na swoje czasy inżynierem i konstruktorem. Już w XV wieku zaprojektował czołg, spadochron, helikopter czy łożysko kulkowe. Na podstawie szkiców Leonarda włoscy rzemieślnicy stworzyli ręcznie kilkadziesiąt wiernych replik wyjątkowych machin.

Ponad 30 z nich będzie można zobaczyć w Europie Centralnej. Część eksponatów jest interaktywna, dając możliwość doświadczenia w praktyce geniuszu projektanta. Całość uzupełniają bogate tablice dydaktyczne.

Bilety na wystawę można zakupić przed wejściem na ekspozycję:

poniedziałek-piątek: normalny 22 zł, ulgowy 18 zł, grupowy 14 zł, rodzinny (2+2) 62 zł,
sobota-niedziela: normalny 25 zł, ulgowy 20 zł, grupowy 16 zł, rodzinny (2+2) 75 zł.

* bilet grupowy przysługuje szkolnym grupom zorganizowanym
* dzieci do lat 4 – bezpłatnie

Kontakt w sprawie wystawy:krzysztof.wysocki@wystawapająków.pl
Swietłana Londarienko – nr kontaktowy 537 379 748
Zapraszamy!

Wystawa zlokalizowana jest w parku handlowym obok Kolejkowa.

Partnerzy wydarzenia: