10.00 - 21.00

14.11.2023

Miasto z Piernika

Zapach korzennych przypraw unosi się w rozświetlonym kolorowymi lampkami i otulonym skrzącym się śniegiem miasteczku. Urocze chatki, ludziki i zwierzątka są stworzone w całości z lukrowanego piernika, a dookoła nich przejeżdżają pociągi z czekolady. Miasto z Piernika, jedyna tak na świecie wystawa, czeka na odwiedzających w Kolejkowie w Gliwicach od 29 listopada.

Miasto z Piernika to ponad 1500 kilogramów korzennego ciasta, piernikowy ratusz, zamek, kościół, piekarnia, ruchoma szopka i setki piernikowych chatek. Świąteczny zapach to efekt użycia 190 kilogramów miodu i 36 kilogramów korzennych przypraw. Miasto oblane jest słodką pierzynką z lukru, do którego modelarze wykorzystali 410 jaj, 200 cytryn i 450 kilogramów cukru pudru. Z tych składników powstało miasteczko o powierzchni 100 metrów kwadratowych.

To już 4 edycja Miasta z Piernika w Gliwicach, co roku wystawa jest większa i zaskakuje odwiedzających nowymi, imponującymi konstrukcjami. M.in. po raz pierwszy na lodowym tronie zasiądzie Królowa Śniegu w towarzystwie zaczarowanego przez nią Kaja.  

aktualności

ŚWIĄTECZNE STROIKI

Rodzinne warsztaty kreatywne 8-9 grudnia Marzy Ci się unikatowy stroik na świąteczny stół lub drzwi?To te warsztaty są w sam […]

czytaj dalej

ROZDAJEMY ŚWIĄTECZNE PREZENTY

Kupuj, zyskuj, baw się. 1-23 grudnia Co należy zrobić: WAŻNE: Regulamin akcji pro-sprzedażowej: https://docdro.id/QIjCGuNRób zakupy i odbieraj świąteczne prezenty od […]

czytaj dalej

Wszystkie aktualności