10.00 - 21.00

O centrum

Centrum Handlowe Europa Centralna to jeden z największych obiektów komercyjnych w Polsce i Europie.
Wyjątkowa lokalizacja przy Węźle Sośnica w Gliwicach, łączącym autostrady A1, A4, DTŚ i drogę krajową 44 stanowi o unikalności tego obiektu.

Europa Centralna składa się z parku handlowego, mieszczącego atrakcyjne wielkopowierzchniowe sklepy m. in. Castorama, Jula, Jysk, RTV Euro AGD, SMYK Megastore, Reserved, Sports Direct, Martes Sport oraz galerii handlowej, oferującej szeroki asortyment towarów i usług.  Do grona najemców należą również m.in.: Action, H&M, Dealz, Pepco, Cropp, House, Empik, Rossmann, Super-Pharm, Mohito, Deichmann,  CCC, Kakadu Zoo, Mc Donald’s i wielu innych. Bezpłatny parking na 2 300 miejsc zapewnia klientom komfort parkowania w pobliżu wybranego sklepu.

Na terenie Europy Centralnej dostępna jest powierzchnia restauracyjna na 600 miejsc siedzących oraz liczne kawiarnie i restauracje. Ponadto w Europie Centralnej znajdują się:

  • strefa do pracy, coworking Work SpECe,
  • bezpłatna bawialnia Figle Migle,
  • 3 pokoje dla rodziców z dziećmi,
  • WiFi – bezpłatne,
  • 2 biura podróży,
  • kantor,
  • paczkomat InPost,
  • bankomaty oraz wpłatomat (Euronet oraz ING),
  • placówka Poczty Polskiej,

Cały obiekt posiada udogodnienia dla osób niepełnosprawnych oraz bezpłatną sieć WI-FI w galerii handlowej. Europa Centralna oferuje swoim Klientom dojazd do Centrum dzięki liniom autobusowym nr 678 i 232 prowadzonym przez ZTM. Trasy autobusów łączą kluczowe przystanki w pobliżu centrum Gliwic. Rozkład jazdy został skomunikowany z wieloma innymi liniami, jadącymi m.in. z Zabrza, Knurowa, Bojkowa i Żernicy. Centrum handlowe Europa Centralna jest obiektem przyjaznym środowisku – uzyskało brytyjski ekologiczny certyfikat BREEAM oceniający wpływ budownictwa na środowisko i wyznaczający standardy dla zrównoważonego projektowania. Obecna forma Centrum nie jest ostateczną – potencjał obiektu pozwala na jego rozbudowę i wzbogacenie jego funkcji w przyszłości.

Właścicielem Centrum Handlowego Europa Centralna jest Canolten Investments Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Zarządca Centrum Handlowego to Sierra Balmain Property Management spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (00-121), ul. Sienna 39, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy KRS pod numerem KRS: 0000635690, NIP: 5252675289, REGON: 36536694200000.
Więcej informacji na stronie http://sierrabalmain.com/.