Powietrzne ewolucje w Europie Centralnej 16.08.2014

Powietrzne ewolucje w Europie Centralnej

Skoki ze zwyżki na dmuchaną poduchę oraz moc atrakcji związanych z rowerami. Bardzo powietrznie zapowiada się najbliższa sobota w Europie Centralnej. Niezwykłymi rowerowymi akrobacjami w powietrzu będzie „czarował” Maciej Kiwak. Europa zamieni się także w sportowy raj dla dzieci i młodzieży.

W sobotę niezwykłe wyzwania startują już o godz. 13:00. Wtedy rozpoczną się wolne jeżdżenie i skoki na specjalną dmuchaną poduchę. O godz. 14:00 na najmłodszych czeka sportowa rywalizacja o Puchar Mc Donald’sa. Godzinę później wystartuje konkurs best-trick, a o godz. 16:00 nie zabraknie możliwości skoków na poduchę ze specjalnie ustawionej zwyżki. Dla najmłodszych oprócz rywalizacji pucharowych przygotowano specjalną strefę. Kids Zone to miejsce w którym będzie można wskoczyć na trickboardy, pojeździć na longboardach czy poskakać na batutach. Spragnieni dodatkowych emocji będą mogli rywalizować w dmuchanym sumo oraz ringu. Nie zabraknie również dmuchanego zamku.

Podczas ekstremalnej akcji spod Europy Centralnej mieli wyruszyć uczestnicy akcji MotoVorkuta 2014. Motocykliści – Mircea Modlovan z Rumunii i Mateusz Widuch z Rudy Śląskiej, przez miesiąc mieli jechać drogą lądową do Workuty, na północy Rosji. Ale nie pojadą. – Ze względu na niestabilną sytuację polityczną w rejonie naszej wyprawy zdecydowaliśmy się jednak na przełożenie akcji na przyszły rok. Teraz ekspedycja byłaby zbyt niebezpieczna – wyjaśnia Mateusz Widuch.

Na pasjonatów letniego kina czeka także kolejna czwartkowa odsłona akcji gliwickiego Centrum. 14 sierpnia czeka projekcja filmu „Para na życie” w reżyserii Sama Mendesa. Na specjalnym, ponad stumetrowym ekranie - z nagłośnieniem hybrydowym, umożliwiającym słuchanie filmu w samochodowym radio - zobaczymy Johna Krasinskiego, Maję Rudolph i Carmen Ejogo. Początek seansu, poprzedzonego konkursami dla uczestników, o godz. 21:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Warto pojawić się nieco wcześniej, aby zająć dogodne miejsce.