Cudowny świat w miniaturze czeka z mnóstwem atrakcji.

Pojawiły się też nowości – latające samochody i interaktywne przyciski do uruchamiania makiet!

Największa kolejowa makieta w Polsce ponownie otwarta!

Kolejkowo wykorzystało świetnie czas, by udoskonalić i wzbogacić wystawę o nowe elementy. Na odwiedzających już od soboty, 30 maja, czekać będą niesamowite, także podniebne atrakcje.     

Kolejkowo to pomniejszony o 25 razy świat odtworzony w najmniejszych detalach. Na powierzchni 900 metrów kwadratowych znajduje się 15 makiet, które przedstawiają mieszkańców Śląska i autentyczne budowle tego regionu, jak dworzec kolejowy w Gliwicach wraz z peronami, gliwicki ratusz oraz zabytkowe kamienice. Po Kolejkowie poruszają się pociągi oraz samochody. To także jedyna makieta w Polsce, na której pływa statek i co kilka minut zmienia się pora dnia. Teraz odwiedzający wystawę będą mogli, dzięki interaktywnym przyciskom, sami uruchamiać scenki na makiecie. Dodatkowo – nad ich głowami – pojawią się latające samoloty.

„Pracowaliśmy nad tym rozwiązaniem kilka miesięcy i udało się! Jestem przekonany, że nowe atrakcje zrobią na odwiedzających duże wrażenie. Zadbaliśmy oczywiście także o bezpieczeństwo naszych gości – będziemy regularnie dezynfekować wszystkie narażone na dotyk elementy, jak również regulować liczbę osób przebywających na wystawie, umożliwiając zachowanie bezpiecznego dystansu” – zapewnia Jakub Paczyński, twórca Kolejkowa.

Termin otwarcia Kolejkowa zbiega się z najważniejszym świętem najmłodszych. Wizyta na wystawie to doskonały pomysł, by ciekawe spędzić czas z rodziną. Warto też pamiętać o tym, że w Europie Centralnej znajduje się największy w regionie Smyk Megastore, w którym można spełnić niejedno dziecięce marzenie.

Partnerzy wydarzenia: